MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Sestava pro štafety

Právě jsme dořešili nominační rébus a nahlásili sestavu pro štafety.
  • Muži A - Pari, Tomíno, Jaryn
  • Muži B - KLádin, Borek, Tisky
  • Ženy A - Míša, Markéta, Hanka
  • Ženy B - Topinka, Bára, Olča

Největší dilema se odehrávalo ohledně výběru třetího do A štafety mužů. Middle se mohl podařit lépe všem, včera se to hodně povedlo Primu a Borkovi, nicméně to byla pouze kvalifikace. Rozhodli jsme se pro Pariho vzhledem k jeho výborným cyklistickým schopnostem. Letos také jezdil celou sezónu dost vyrovnaně, nedělá takové kiksy jako dříve. Navíc je na tom velmi dobře technicky a nemívá tak často defekty. Uvidíme, až zítřek ukáže, zda to byla dobrá volba.

Ženské Áčko bylo poměrně jasné, pouze jsme zamíchali s pořadím úseků (oproti loňsku). Hanka je fyzicky úplně v pohodě. A jelikož i hlava je její předností, dostala roli finišmenky. Markéta není úplně v pořádku, na případný závěrečný souboj se necítí, proto pojede druhá. Míša je fyzicky také ok, pokud se zkoncentruje, měla by to rozjet v prvním balíku.

Bára dostala do štafety přednost před Evkou. Ta bude mít alespoň čas se připravit na finále klasiky. Po včerejší srážce je naštěstí v pořádku, ale den volna navíc ji jenom prospěje. Obě tak pojedou dva závody a to byl koneckonců i původní plán.

Očekáváme zítra velký boj a divácky atraktivní závod. Velká část tratě bude pravděpodobně vedena po loukách a pokud vydrží dobré počasí, hodně pasáží bude viditelných z prostoru cíle. V mužích mají chlapci velmi těžkou roli obhájce stříbra. Kandidátů na medaile je však mnoho. Mezi největší soupeře řadíme Rusy, Finy, Estonce, Švýcary, Francouze, Litevce, Australany, Slováky. Stát se může cokoliv, každá chyba či defekt se bude jen velmi těžko napravovat. Naší výhodou je síla druhé štafety, která má na to, aby se poprala s naší jedničkou i jedničkami ostatních.

Ženy mají z loňska co napravovat, určitě mají velké ambice na medaili. Jejich výhodou je vyrovnanost a zkušenosti. Největšími soupeřkami budou jako obvykle Finky a dále Němky, Rusky, Švýcarky, Litevky, Australanky či Francouzky,. Určitě budou zlobit i Slovenky, ty tady jezdí velmi dobře. Nesmíme zapomenout ani na Rakušanky s finišující Míšou Gigon, dnes již dvojnásobnou mistryní světa. Zkrátka a dobře, bude to boj!

| Zobrazeno 4614x | Reprezentace | Milan -Smíšek- Jirásek
Související články: MS 2005 Slovensko
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru