MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Rýsujese, nebose nerýsujese?

Jak to vypadá s nominací na ME po prvních 4 kolech poháru? V novinkách se očekával report a nemůžeme tedy laskavého čtenáře zklamat. O průběhu soustředění v Litomyšli už všechno důležité napsal Háša, tak bych jen doplnil, že příjemné květnové počasí v pondělí vydrželo jen do oběda a odpolední trénink nám ukončila bouřka a s ní spojené nepříjemné ochlazení. Ale zprávy o počasí, notabene o tom prošlém asi nikoho nezajímají že?

Takže jak to vidím s tou nominací? Podle mého názoru se toho zatím zase tak moc nerýsuje, ba co víc, díky novému bodování poháru je všechno takové trochu tajemnější. Je tam spousta kdyby, když, pokud a jestliže. Ale abych z toho zase nedělal záhadu století pár věcí už první čtyři závody naznačily.

Pozitivních překvapení je hned několik. Ve velice dobré formě vletěli do sezony Renata Pauličková, Honza Mak Svoboda a vloni ještě junoři Martina Tichovská a Jirka Hradil. V žebříčku 4 ze 6, který je součástí nominačních kritérií budou i po Blansku určitě velmi vysoko. Hanka La Carbonara bez problémů zvládla umístění na bedně a je tak první jistou cestující do Itálie, kde jak doufám potvrdí loňské skvělé mezinárodní výsledky a všechno pak korunuje na domácím MS.

Z "nových" jmen pak za pozornost stojí určitě i forma Honzy Lauermana který se jak se zdá letos, možná kvůli mizerné zimě, zaměřil na bajky trochu více a určitě je potřeba s ním v Blansku počítat. A nejen tam. Ve velmi dobré formě jezdí i Milan Šrůta, doufejme že lehké nachlazení kvůli kterému nestartoval v neděli v Opatově odeznělo a o víkendu už bude zpět. No a v neposlední řadě mám velkou radost z rostoucí formy Markéty Jiráskové, která měla na podzim zdravotní problémy a z nich plynoucí černé myšlenky.

Víkendové závody v Blansku tak slibují opravdu dramatickou zápletku. Půjde nejen o přímé nominace určené pro vítěze MČR na dlouhé a následné nedělní krátké trati, ale velké časové odstupy které nejsou na dlouhé nic zvláštního (vloni dělilo první Ševčíka od čtvrtého Podrábského víc než 10 minut) mohou přinést i zajímavé bodové rozdíly. Tomíno, Pari ani Jarda sice ještě v poháru nevyhráli, ale předváděli tradiční vysokou výkonost, stejně jako Míša, Evka a další. Před víkendem se tak spíš než konkrétní nominace rýsuje celá řada otázek.

Obhájí Pari a Evka loňské tituly na dlouhé a zajistí si tak zatím nejistou nominaci? Nebo je vystřídá někdo jiný? Komu nakonec zajistí sedadlo v autobuse žebříček 4 ze 6? A kdo dostane divokou kartu? V pondělí budeme vědět :)

| Zobrazeno 3767x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný

Komentáře článku

Napsat nový komentář
surgy |
to je dobra sprava, ze uz v pondelok, po siestom (!!!) kole CP sa konecne niekto rozhybe, a budu zverejnene priebezne vysledky CP.
xob |
Re:
jj, v pondeli to mozna bude. Vysledky z pezinku mi dosly teprve vcera, to opravdu nestiham do zavodu. Takze zdrzeni hledej na slovensku :-)
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru