MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Reprezentační sezona se blíží

Zatímco lyžarům sezona vrcholí a pomalu končí, biková se začíná hlásit o slovo. Platí to pro všechny a pro reprezentanty dvojnásob. Co čeká český reprezentační tým v letošním roce? Kdo je jeho členem? A jak se nominovat na první SP do Francie? Čtěte chcete-li vědět.

Hlavní vrchol roku – mistrovství světa MTBO – bude letos poněkud netradičně již v červenci. A to opět v Portugalsku, které loni hostilo úspěšně pro český tým velmi úspěšné mistrovství Evropy. V posledním týdnu července se bude v okolí města Águeda – asi 100 km jižně od Porta bojovat o světové medaile a to samozřejmě i mezi juniory. Na dorostence tam čeká MED.

Prvním závodem mezinárodní sezony ale bude světový pohár ve Francii, která se tak na pořadatelskou mapu vrací po mnoha letech. Od 14. do 16. května se v Alsasku ukáže, kdo přes zimu trénoval a jak dobře. A protože v sudých letech není ME, zakončí mezinárodní sezonu závod světového poháru v Litvě na přelomu září a října. Litva hostí příští rok MS i JMS, takže to bude už tak trochu i příprava na rok 2017.

Reprezentace dospělých má podobné složení jako v minulých letech. Mezi ženami žádná velká změna nenastala, ale bude určitě zajímavé sledovat, jestli se Martina Tichovská poveze i dál na vítězné vlně.

Mezi muži ukončil kariéru Honza Lauerman, který ale bude pokračovat jako jeden z členů realizačního týmu. Naopak návrat na světová kolbiště MTBO ohlásil Kryštof Bogar, který se po dvou letech specializace na XC rozhodl, že je zase čas provětrat soupeře i na mapě. Dobré výsledky v minulém roce přivedli do širšího výběru i Martina Tišnovského –  bývalého úspěšného juniorského reprezentanta. A když už je řeč o úspěšných juniorech, tak do kategorie dospělých letos přechází i Vašek Šnupárek – trojnásobný medailista z JMS v Liberci. Ostrá konkurence mezi muži tak bude ještě o něco ostřejší.

Reprezentační tým se poprvé sejde na společném soustřední již zítra 5.3., kdy začíná jarní objemové soustředění ve Španělsku. Příprava bude pokračovat doma a to konkrétně 8.-10. dubna v okolí Osečné. Součástí tohoto soustředění bude i nominační závod na první kolo SP. V závěru dubna pak ještě na část týmu čeká účast na tradičním tréninkovém kempu v Dánsku, i když bude tentokrát ve Švédsku.

Kompletní složení reprezentace a nominační kritéria na jednotlivé závody, najdete v samostatném dokumentu zde na mtbo.cz.

Nominační závod na SP ve Francii se uskuteční 9. dubna 2016 v Osečné. Start bude v 10:00 a embargovaný prostor je prostor vymezený mapou VLI Pu Hamr/L . Členové RD již obdrželi pozvánku na tuto akci, ale nominačního závodu se mohou zúčastnit všichni závodníci a závodnice s platnou licencí Elite pro rok 2016. Přihlášky posílejte případně mailem a to do 14.3. na jiri.vrany@seznam.cz

| přečteno 1571x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot