MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

První nominační jistoty a plán letních reprezentačních soustředění.

Čtyři kola poháru jsou za námi a už tu máme první jisté nominace pro MS. Pro všechny reprezentanty a další zájemce o kvalitní trénink jsou tu pak informace o dvou letních soustředěních z nichž první bude zaměřené na fyzičku a druhé zase více na mapu.

Druhý pohárový víkend přinesl nejen první mistrovské tituly, ale i první jisté nominace pro MS. Ve zvlněném terénu mapy Houpačka si je zajistili Hanka LaCarbonara a Lubomír Tomeček. Hanka už v sobotu, kdy prvenstvím na krátké trati splnila podmínku dvou umístění do 3. místa. Tomíno si počkal až na neděli, ale zase si nominaci okořenil ještě mistrovským titulem na dlouhé trati. O další přímé nominace se ještě asi strhnou tvrdé boje, zejména mezi muži je konkurence velmi tvrdá a z hlediska repre je to jen dobře. Mezi ženami je situace trochu přehlednější – Míša Lacigová si titulem na dlouhé trati upevnila dobrou pozici v poháru, ale na předních pozicích se vynořilo i několik "nových" jmen a to je také velmi dobrá zpráva.

První bajkové pětidenní budou již za měsíc a kromě jistě zajímavých zážitků nám přinesou i další nominační jistoty a také změny v repre výběrech - již směrem k MS. Výběr A bude pak po zbytek sezóny tvořen šesticí nominovaných, B výběr bude tvořit skupina kterou budou v závěru prázdnin čekat nominačky v Bruntále.

V rámci letní přípravy proběhnou dvě soustředění. První z nich se uskuteční v termínu 29.7.-1.8. v rakouském Mautendorfu a jeho hlavním cílem je trénink silové vytrvalosti v kopcích, po večerech určitě dojde i na nějakou tu mapovou teorii. Na účastníky čeká několik zajímavých sedel a celkem tři etapy s převýšením kolem 2000m při délkách kolem 100km. Protože ubytování je potřeba objednat již nyní, prosím všechny kteří mají o toto soustředění zájem, aby se mi ozvali do 31. května. Členům výběru A bude proplaceno ubytování a cesta, členům B výběru pak ubytování a půlka cesťáku. Pokud by se chtěl zúčastnit někdo "nevybraný" pak cena ubytování je 620kč/noc. Kontakt na mě nejlépe mailem: jiri.vrany@seznam.cz.

Druhé soustředění se bude konat týden před Bruntálskými WRE nominačkami tedy 19.-21. srpna. Místem konání bude Jedovnice, protože v okolí se nachází celá řada kvalitních map pro MTBO a 14 dní před MS už půjde hlavně o ladění formy a pořádné rozmapování.

| Zobrazeno 4569x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: MS 2005 Slovensko
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru