MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

První kolo světového poháru je úspěšně za námi

Třikrát nám to cinklo! Stříbru smíšené štafety Paulíčková - Bogar - Hradil, předcházely bronzy Honzy Svobody na middlu a Jirky Hradila na klasice. K tomu další 4 umístění v top 6 a v obou závodech všichni muži do prvních 20. Vstup do sezony 2013 vyšel české reprezentaci na výbornou.

Po pěti letech zavítala světová elita MTBO do ČR opět při vrcholném závodě. Jezdí k nám samozřejmě častěji, hlavně na pětidenní do Plzně, ale přece jen, od roku 2007 kdy na Vysočině proběhlo MS už uteklo hodně vody.

Program závodů pořádaných USK Praha na Brdech, zahájil sobotní závod na klasické trati - longu. V obou kategoriích se ze zlata radovali Finové - Marika Hara je již stálice, ovšem jméno Samuel Pökälä zazářilo poprvé - ale nikoliv naposled řekl bych. Stříbro u žen putovalo do Ruska, zásluhou Xenie Chernych, která na naše MS 2007 určitě ráda vzpomíná. Mezi muži ho pak opět do Finska odvezl suverén loňského MS - Samuli Saarela. Bronz pak brala Švédka Thomason a pokud se nepletu, je to nejlepší Švédský výsledek v MTBO vůbec. No a k naší velké radosti bral mezi muži bronz Jirka Hradil, a záda mu čtvrtým místem kryl František Bogar. Dobře jela také Renata Paulíčková, která skončila 9 a svou velkou premiéru v SP zvládla na jedničku Markéta Kuchařová - 11.

Middle měl pro změnu Švýcarskou nadvládu. U Schafnerů doma přibylo do sbírky hned dvojí zlato, zásluhou Beata i Christiny. Marika Hara na Christinu sice nestačila, ale na ní zase nestačil zbytek žen na startu. Mezi muži bral stříbro Italský rychlík Luka Dallaville. Bronz si pak do Švýcarska odvezla Maja Rothweiler (4 na longu) - věru že roste Christině slušná nástupkyně. K naší radosti pak zůstal bronz mezi muži opět doma - zásluhou Honzy Svobody. A opět mu čtvrtým místem jistil záda další Čech - Marek Pospíšek. Na velkou bednu se pak vešel ještě šestý Jirka Hradil. Renata si oproti sobotě o místečko polepšila a potvrdila pozici současné domácí jedničky. Stejně tak Markéta - když skončila 14 - opět potvrdila, že se na domácí premiéru připravila opravdu parádně.

Smíšené štafety program v pondělí zakončily. Závod měl docela zajímavý průběh, až do posledního průjezdu diváckým úsekem nebylo jasné jak to dopadne. Naopak po něm už bylo naprosto očividné, že  Samuel Pökälä letos překročil svůj loňský stín a o zlato už mohou Finsko připravit jen nějaké technické problémy. Jirka Hradil jako finišman první české štafety si ovšem v rychlém dojezdu na sběrku bez problémů poradil se Schaffnerem a první krok k obhajobě celkového prvenství v SP štafet, byl úspěšně položen. A hned na čtvrtém místě neredukovaného pořadí skončila naše druhá štafeta, kterou rozjížděla Markéta Kuchařová a Marka Pospíška na poslední úsek vyslal z prvního místa Martin Ševčík.

Celkově jsem s výkonem naší reprezentace i s celým průběhem prvního kola SP velmi spokojený. Počasí závodům docela přálo, pršet začalo vlastně až při štafetách (a taky samozřejmě na nás, co jsme jeli český pohár :) ). I pořadatelé předvedli dobrý výkon zkušených rutinérů a první kolo SP se jim myslím vydařilo bez vážnějších komplikací uspořádat. Takže díky všem, určitě to byla tvrdá práce. Snad jen účastníci ČP mě v roli diváků zklamali ne trochu, ale hodně. Asi si šetřili hlasivky na hokej nebo na co...

Světový pohár bude pokračovat již za měsíc v Polsku - hned za hranicemi z ČR v oblasti Duszniky Zdroj. Tu dobře známe ze závodů ČP před dvěma lety a tak se snad podaří opět přivést nějaké pěkné výsledky.

| Zobrazeno 2444x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru