MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Průběžné pořadí světového poháru

Co udělalo právě skončené mistrovství světa s průběžným pořadím světového poháru a rankingu? Kdo z našich bude na ME v červené skupině? To se dočtete v tomto krátkém článku.

Před finálovým kolem SP (kterým bude samozřejmě Mistrovství Evropy) je na tom z našich v celkovém hodnocení nejpépe Jirka Hradil, na průběžném čtvrtém místě. Lépe jsou na tom jen mistři světa Saarela a Foliforov a žebříček i nadále vede Erik Knudsen, kterého IOF vyhlásila sportovcem měsíce. Na druhého Foliforova má náskok slušných 26 bodů. Z našich je pak v první desítce i šestý Radek Laciga a osmý Marek Pospíšek.

To mezi ženami je situace výrazně vyrovnější - na děleném první místě je Marika Hara a loňská vítězka SP - Michi Gigon. Třetí je Dánka Rikke Kornvig, ale ztrácí pouhé tři bodíky. Nejlepší Češkou je pak desátá Renata Paulíčková.

V pořadí smíšených štafet, nám patří průběžné třetí místo. Obhajoba loňského prvenství není nemožná, ale přece jen lepší karty v rukou mají před ME zejména vedoucí Finové, kteří mají poměrně slušný náskok. Dopředu budou určitě chtít i domácí Rusové, kteří na MS zůstali snad poprvé bez medaile ze štafety (muži i ženy 4 místo).  Kompletní výsledky všech kategorí, jsou samozřejmě k dispozici.

Pořadí WRE, které je rozhodující pro nasazení do červené skupiny při sprintu a middlu na ME vedou mistři světa na klasice - již zmínění Saarela a Kornvig. Jirka Hradil je na třetím místě, Marek Pospíšek na desátém a Radek Laciga o 4 body za ním na 11. místě. Protože se ale do WRE počítají i závody českého poháru ve Wehrsdorfu, je tu ještě šance nějaký ten bodík urvat a posunout se kousek nahoru. Dvanáctého záři budeme vědět jak to dopadlo. A o dva týdny později i to, jak dopadlo ME a celkové hodnocení SP.

| přečteno 2449x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot