MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Prodloužený mistrovský víkend na Zvůli - předzávodní informace

O tomto víkendu - 26. až 28. září - se v srdci České Kanady uskuteční vrchol domácí MTBO sezóny. Čekají nás sobotní MČR na middlu a nedělní MČR na longu, následované pondělním svátečním Free Orderem. Zároveň se jedná o 14., 15. a 16. závod Českého poháru MTBO 2015. Pořadateli jsou bikeři z TJ Tesla Brno. Biky s mapníky na řídítkách se na Zvůli vrací po dlouhých 7 letech.

Centrum závodu je připraveno v chatové osadě Chaty Zvůle, s tím, že část závodníků bude ubytována také v autocampu Zvůle známého z několika předchozích závodů v pěším OB.

Čeká vás středně členitý, pro bajkování jako stvořený, smíšený les České Kanady s velmi hustou sítí komunikací různé sjízdnosti od lesních silniček, šotolin, štěrkových cest a singletreků až po náročné měkké cesty. Celý závodní prostor má přes 20km2 a jeho jižní polovina nebyla dosud pro MTBO použita.

Kde hledat favority? V ženské elitě je jednoznačnou favoritkou dvojnásobná Mistryně světa z Liberce Martina Tichovská, do boje o medaile promluví zcela jistě také její dvě reprezentační kolegyně z bronzové štafety z MS Renata Paulíčková a Marie Březinová. V mužské elitě lze, při neúčasti závodníků pořadatelského oddílu, očekávat těsný souboj Jirky Hradila a Honzy Svobody s mladým Vojtou Ludvíkem, průběžným lídrem Českého Poháru a vítězem posledních dvou závodů, konaných před dvěma týdny v Bratislavě. Překvapit mohou určitě bratři Bogarové, zvědavi budeme zejména na výkon mladšího Kryštofa, který se k MTBO vrátil v druhé polovině letošní sezóny po dlouhé pauze, kdy se soustředil výhradně na závody XCO. Zvědavi budeme také na urputné boje v kategoriích dorostu, juniorů a veteránů.

Tratě pro veřejnost, které jsou připraveny ve variantě Long a Short, nabídnou jak aktivním sportovcům, tak i příchozím, nahlédnutí do světa MTBO.

Pořadatelé nezapomínají ani na večerní program – na sobotu je připravena produkce DJ Mařase a JaRyna, karaoke a jedno nebo více překvapení, v neděli pak vystoupí místní kapela Vrbovci Band, která je na Zvůli jako doma.

Informace o závodech najdete na stránce závodu. Zveřejnění pokynů a startovních listin očekávejte nejpozději v průběhu čtvrtka.

PS: Informace jsou převzaty od ředitele závodu Martina Štěpánka a pouze kosmeticky editovány ...

| přečteno 2303x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot