MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Proběhlo shromáždění sekce MTBO

V sobotu 26. listopadu proběhlo v Praze na Strahově letošní shromáždění sekce MTBO - vrcholný orgán pro řízení našeho sportu. Krom jiného schválilo termínovou listinu pro příští sezonu, počty závodů započítávaných do ČP a doporučilo některé další změny. Shrnutí najdete v tomto článku, kompletní zápis pak v sekci dokumenty.

Tradiční úkol shromáždění sekce, je určit kolik závodů bude v konkrétní sezóně počítáno do celkového hodnocení poháru. Letos byl schválen následující návrh předsednictva sekce. Ze 17 individuálních závodů se bude počítat:

  • 12 závodů pro obě kategorie elity - muže i ženy
  • 8 závodů pro všechny dětské a dorostenecké kategorie (14,17 H i D), pro kategorii veteránů nad 50 let a pro kategorie H21C a D21B
  • 10 závodů pro všechny ostatní kategorie ČP. 

Dále bylo doporučeno vytvoření dětských kategorií a další aktivity zaměřené na nejmladší MTBO generaci, která nám začíná dorůstat. Vzkaz příštím pořadatelům je jasný - byla by škoda nemít na závodech rodiče jen proto, že si děti "nemají kde hrát".

Poslední významnou zprávou je záměr kandidovat na pořádání MS MTBO v roce 2015 či později. Pokud se tak stane, může se ČR stát první zemí, která uspořádá MS více než jednou. Pro reprezentanty je to šance znovu závodit v domácích terénech na vrcholné akci a pro všechny ostatní zase šance být u toho třeba jako členové organizačního týmu. Zkušených lidí máme dost. Kolik bude ochotných?

| přečteno 2780x | Bikeři a bikerky | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot