MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Pozvánka do Říčan na MČR družstev a poslední 2 závody ČP

Pozvánka do Říčan na MČR družstev a poslední 2 závody ČP Ekonom Praha vás zve na poslední letošní závody Českého poháru MTBO a Mistrovství ČR družstev, které se uskuteční 4. – 5. října 2014 v Říčanech. Centrem závodů bude Základní škola u Říčanského lesa.

Program závodů začne v sobotu 4. 10. dopoledne závodem Českého poháru ve sprintu. Ten se pojede v lese, v prostoru mapy „Jureček“ pro běžecký OB. Na závodníky čeká hustá síť většinou dobře sjízdných cest a středně kopcovitý terén v údolí Rokytky. Mapu připravuje Martin Sajal, tratě staví Markéta Kalinová.

Sobotní odpoledne je rezervováno pro závod Českého poháru na krátké trati, tedy middle. Cesta na start a z cíle bude o něco delší (okolo 5 km), protože middle se pojede v lese severně od Babic, kde se závodníci mohou těšit na středně hustou až hustou síť cest různorodé sjízdnosti a na často jen mírně zvlněný terén, ale kopce zde díky několika údolím také budou. Tento prostor dosud pro orientační závody nebyl použit, možná i kvůli oplocenému bývalému vojenskému objektu uprostřed lesa. Mapu připravuje Honza Kabát, tratě staví Martin Sajal.

Sobotou skončí Český pohár MTBO pro rok 2014, večer se tedy můžete těšit také na celkové vyhlášení jeho výsledků za rok 2014.

V neděli 5. 10. se pojede Mistrovství ČR družstev, tedy štafetový závod pětičlenných týmů složených ze tří mužů a dvou žen. Start a cíl budou přímo u říčanské školy. Závodní prostor jižně od Říčan je ze všech tří závodů nejméně kopcovitý, ale úplná rovina to také není. Cest je zde dost, většinou dobře sjízdných. Mapu připravili „pěší“ mapaři Milan Borovička a Radim Ondráček. O klasifikaci cest pro MTBO se stará Martin Sajal, který je také stavitelem tratí.

Termín přihlášek do soutěžních kategorií je jako obvykle do nedělního večera (28.9. 23:59), přihlášky do OPEN kategorií jsou možné i v den závodu za základní startovné.

Detailnější informace (rozpis, pozvánka, plakát, závodní prostory) naleznete na webu závodů, navíc tam Martin Sajal publikuje pořadatelsko-mapařskou "kuchařku".

Příští víkend se na vás těší pořadatelé z největšího "českého" oddílu VŠTJ EKONOM PRAHA.

| přečteno 2823x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot