MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Otevřené mistrovství Prahy v MTBO - ÚNĚTICE

V sobotu 6.9. se konalo v Úněticích pod pořadatelskou taktovkou SKOB Slaný (Kouřa+Svoby) OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ PRAHY V MTBO. Dopoledne se jel SPRINT, odpoledne pak LONG.

Kouřa má rád nové výzvy, proto se rozhodl uspořádat první dvojzávod PRAŽSKÉ MTBOLIGY v historii. Tradiční odpoledne ve všední den nahradil první sobotou po prázdninách a závod byl rovnou vyhlášen i MISTROVSTVÍM PRAHY v MTBO.

Centrum závodu bylo v Únětickém pivovaru, který byl rovněž hlavním partnerem závodů. Závodníci tam v polední pauze našli skvělé zázemí včetně parádního občerstvení.

Dopolední sprint vyhrál v mužích Marek Pospíšek (TBM), druhý skončil zpět Martin Štěňha +1:13 (EKP), třetí pak Honza Pucherna +1:58 (ZUP). Skvěle měl závod rozjetý i Vojta Stránský, ale jak je vidět, tak trať rozhodně nebyla jednoduchá, protože 3 dramatické chyby ho odsunuly na 7.místo. V ženách vyhrála Markéta Drobníková (ZUP), druhá byla Míša Lacigová +1:21 (VSP), třetí Ivana Prchalová +1:52 (SMR). Nejlepší žena by mezi muži skončila na 13.místě. Celkem se sprintu zúčastnilo 51 mužů, 16 žen. Pořadatelé mají i pěkně zpracované výsledky s mezičasy.

Odpolední zkrácený long vyhrál Vojta Stránský (KPY) před Markem Pospíškem +2:09 (TBM) a Martinem Štěňhou +9:16 (EKP). V ženách zopakovala dopolední vítězství Markéta Drobníková (ZUP), nyní před Ivanou Prchalovou +6:59 (SMR) a Petrou Kočárkovou +11:09. Odpoledne by stačil čas nejlepší ženy na 15.místo. Longu se zůčastnilo ještě o pár lidí více, 57 mužů a 17 žen. I zde jsou pěkně zpracované výsledky s mezičasy.

Další zajímavé informace ze závodu (fotky, mapy, ...) naleznete v článku na MTBOLIGA.CZ.

Celkově bych řekl, že takovýto zajímavý dvojzávod MTBO se skvěle připravenými mapami (mapoval Kládin) má určitě budoucnost. Většina závodníků odjížděla spokojena, což je hlavním předpokladem pro pokračování.

PS: Report jsem sestavil z informací z webu MTBOLIGA.CZ, postřehů od závodníků a mé dopolední návštěvy sprintu, která skončila neslavně (brutálně mi křuplo v koleni a dnes chodím o berlích).

| přečteno 2409x | MTBO ostatní | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot