MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

O víkendu byl zahájen 23. ročník ČP v MTBO

O víkendu 7.-8.5.2016 byl v Česticích zahájen již 23. ročník Českého poháru v MTBO. Za neskutečně pěkného počasí přivítali pořadatelé Mamuti z Lipovky na 450 závodníků na úvodním dvojzávodu ČP v MTBO. Závod byl okořeněn mezinárodní účasti závodníků ze Slovenka, Polska, Itálie a Rakouska.

Na trati sobotního Ultra Longu se museli závodníci vypořádat se značnou porcí kilometrů. V Elitě se jednalo o trať dlouhou 50km u mužů a u žen 30 (vzdušnou čarou). V ženách zcela jasně zvítězila Martina Tichovská z USK Praha, která o téměř 10 minut porazila Renatu Paulíčkovou z OK Jihlava a Kateřinu Novákovou z OK 24 Praha. V mužích byl souboj vyrovnanější, ale systémem start cíl vedl od samotného začátku Vojtěch Ludvík ze Stadionu Nový Bor, který za sebou nechal velkou zahraniční hvězdu z Itálie Lucu Dallavalleho téměř o 3 minuty a Jirku Hradila z SKOB Zlín už o 7 minut.

Na závodníky čekal rovinatý terén s velmi bohatou a dobře sjízdnou sítí cest. Tratě obsahovaly i několik velmi dlouhých postupů a 2 občerstvovací stanice.
Novinkou byla trať pro nejmenší závodníky v kategorii M12 a W12 (liniová trať v lesním prostoru na závodní mapě a smožnostmi zkarácení). Tyto tratě si rodiče dětí velice pochalovali a doufáme, že jsou příslibem pro nábor a růst budoucích talentů pro MTBO!

Další raritou byl prostor závodu, který mapaři připravovali téměř 3 měsíce a byl téměř 25 km2 velký. Pro sobotní závod byly připraveny 2 mapy (vel. A3) a kategorie M21E měla dokonce 3. mapu, která překrývala prostor obou map. Premiérově byl použit tisk na voděodolný materiál Pretex a mapy pro většinu kategorií byly tištěné oboustranně firmou Reklamy Jilemnice.

Po sobotním ceremoniálu následovala kulturní vložka v podobě country kapely Kalumet.

V nedělním závodu na krátké trati (Middle) se závodníci dostali do prostoru mapy Sklenářka. Vlastně celý prostor byl premiérově využit pro MTBO. A když jsme u těch rarit, tak se pro okres Rychnov nad Kněžnou jednalo o první závod v MTBO!

V hlavních kategoriích se oproti sobotě změnily výsledky následovně: v ženách zvítězila Renata Paulíčková z OK Jihlava o 40 vteřin před Laurou Scravonati z Itálie a o dvě minuty před Naděždou Skácelovou z LKT 80 Šumperk.

V hlavní mužské kategorii M21E zvítězil Luca Dallavalle o 21 vteřin před Kryštofem Bogarem z Jiskry Nový Bor a o 67 vteřin před Honzou Svobodou ze SNS Smržovka.
Opět byl zařazen liniový závod pro nejmenší účastníky. Všichni závodníci mohou své kladné či negativní postřehy zhodnotiv v anketě zde: http://www.click4survey.cz/s/8971/39963a19. O následnou analýzu se podělíme do cca 10 dnů.