MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Nominace RDD na první kolo SP MTBO 2012

Necelý měsíc před závody SP v Brdských lesích, přichází avizované nominace na jednotlivé závody. Stejně jako v minulých letech, i letos bude mít v úvodním kole SP šanci ukázat se každý ze členů širšího výběru. A hned pět žen zažije ostrou premiéru ve světové konkurenci dospělých.
Čekají nás middle, long a smíšené štafety. Pro někoho tři starty, pro někoho jeden. Nejvíce přitom záleželo na loňských výsledcích na MS, ME a v dalších závodech SP, dále pak na výsledcích ČP, předchozích letech atd.

Prvním závodem je klasická trať neboli long.

Muži: Jiří Hradil, Marek Pospíšek, František Bogar, Martin Ševčík Jaroslav Rygl, Jan Lauerman

Ženy: Renata Paulíčková, Hana La Carbonara, Marie Březinová, Štěpánka Staňková, Markéta Kuchařová, Magdalena Seifertová

Druhým middle.

Muži:  Jiří Hradil, Marek Pospíšek, František Bogar, Martin Ševčík, Jan Svoboda, Vojtěch Stránský

Ženy: Renata Paulíčková, Hana La Carbonara, Marie Březinová, Štěpánka Staňková, Markéta Kuchařová, Martina Lamichová

Smíšené štafety můžeme postavit celkem čtyři. Mužů tedy pojede všech 8 již zmíněných. U žen mají start jistý Renata a Hanka. O dvou zbývajících místech se rozhodne v doplňkovém nominačním závodě, kterým bude úvodní závod ČP - middle v rámci slovenských WRE. V něm se utká pět zbývajících žen - Maruška, Štěpánka, Markéta, Martina a Majdička. 

Na Slovensku se pojede také o nominaci na druhé kolo SP, které bude na začátku června na polské straně Orlických hor.

A na závěr drobné vysvětlení, proč chybí ve výběru tři z loňských mistrů a mistryň Evropy. Radek Laciga se na závodech SP podílí organizačně, takže v rámci fair play startovat nebude. Martinu Tichovskou prozměnu drží studijní povinnosti v Norsku.

Bára Chudíková se pak závodů SP zúčastní, ovšem v nové roli. Jako asistentka trenéra bude mít za úkol předat své bohaté reprezentační zkušenosti početné skupině repre debutantek. Určitě má co - o loňském titulu z ME už byla řeč, tak ještě připomeňme, že jako jediná ze současné generace reprezentantů ČR má medaile z MS hned ve dvou o-sportech.

 

| přečteno 3092x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot