MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

MTBO registrace 2014

MTBO registrace 2014

aktualizováno 6.3. (přihlášky do žebříčku)

Ač na jaro to venku vypadá už od konce prosince, oficiálně to meteorologické začalo až tuto sobotu. Je tedy na čase provést nezbytnou byrokracii související s blížícím se začátkem sezóny :o).

Na stránkách mtbo.cz/dokumenty byly zveřejněny aktuální dokumenty. MTBO registrace tak mohou odstartovat.

Letos budou registrace probíhat přes ORIS. I když je to více než jednoduché, než k tomu přistoupíte, doporučuju si přečíst Pokyny k registraci, ať víte jak na to.

Žádost o registraci sportovců podávají jednotlivé kluby do 15.4.2014 (Pokud členem žádného MTBO nebo OB klubu nejste, najdete instrukce v Manuálu pro začátečníky). Poplatek za registraci sportovce činí za rok 80Kč za dospělé a 40Kč za závodníky, kteří v roce 2014 dosáhnou věku 11 až 17 let včetně. Děti do 10 let včetně, poplatek za registraci neplatí.

Při registraci závodník uvede příslušnou kategorii vzhledem k pohlaví, věku a licenci, ve které se mu bude počítat žebříček ČP. To neznamená, že by pak snad nemohl startovat v kategorii jiné, pouze se mu závody odjeté v jiné než zaregistrované kategorii nebudou započítávat do žebříčku.

Přihlášku do Českého poháru v požadované kategorii, v které vám bude počítán žebříček je nutné provést nezávisle a to stejným způsobem jako loni - V kalendáři závodů na to byla vytvořena položka „Český pohár MTBO 2014 - přihlášky".

Neregistrovaní závodníci nebudou zařazeni do hodnocení Českého poháru MTBO a nemohou získat soutěžní licenci.

Vzhledem ke stárnutí populace byla nově zavedena kategorie M60 a jak už jste si měli na podzim možnost vyzkoušet, byla z pravidel odstraněna podmínka nutnosti pevného spojení čipu s kolem. Aby závodníci nepobíhali po lese bez kol, byla nahrazena podmínkou, že „Během označování průchodu kontrolou je závodník povinen dotýkat se svého kola".

To je ve stručnosti asi tak všechno, detaily naleznete ve zmíněných dokumentech. Tak se zaregistrujte a za 2 měsíce se uvidíme na úvodním kole ČP u Děčína ;o).

| přečteno 3314x | MTBO ČP + MČR | Petr -Meloun- Lukavec

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Rysák |
meteorologické jaro
začíná u bikerů už 1.března?
Albert |
Nejen u bikerů :) Meteorologické jaro začíná 1. března, zatímco astronomické až 20. března. Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Jaro nebo http://www.chmuul.org/aktuality/2011-03-metjaro/
Rysák |
Jsem to ale hlupák... No aspoň jsem teď o něco chytřejší, zatím jsem vždycky jaro počítal od toho astronomického počátku, holt meteorologové to mají asi trochu jinak. Kdo by řekl, že je tolik začátků jara? (třeba to vegetační a možná někdo má i jiné termíny...)
mAk |
žádosti o vyjímky
V dokumentu nebo tady ve článku mi chybí jak je to s žádostma o udělení licencí? E-mailem nebo je to v ORISu?
Meloun |
To je dotaz asi spíš na XOBa, ale podle mě obojí. V ORISU žádost jde zadat, ale protože má bejt zdůvodněná, tak to asi nejde jinak než mejlem. Takže já bych to viděl tak, že mejlem a když ji soutěžní komise posvětí, tak zadat do ORISU? Co na to XOB?
xOB |

Primarne v ORISu, je tam kolonka na poznamky. V pripade, ze bude potreba dovyzadat nejake dokumenty ci potvrzeni, tak se ozvu mailem

Zdeněk |
Kategorie
Asi jsem slepej, ale kde lze při registraci uvést příslušnou kategorii?
Ivana A. |
Kategorie se uvádí až při přihlašování do ČP MTBO 2014, při samotné registraci na sezonu ne...
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot