MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

MTBO 5 DAYS 2015 - Plzeň

MTBO 5 DAYS 2015 - Plzeň MTBO 5 DAYS PLZEŇ = největší akce MTBO. Toto spojení platí i pro letošní ročník, který přivítá v Plzni od čtvrtka 2.7. do pondělí 6.7. bezmála 700 závodníků z 24 zemí. E2-E4 jsou zároveň součástí ČP MTBO pro rok 2015, druhá etapa je navíc Mistrovstvím ČR ve sprintu. E3 a E4 jsou pro změnu součástí WRE (World Ranking Event).

Centrum celé akce bude již poněkolikáté v Autokempu Ostende, který nabízí pro závodníky MTBO skvělé zázemí včetně ubytování v chatkách i ve stanech. Start všech etap je v 10:00, vyjímou je E1 se startem až v pravé poledne. E1-E3 jsou z centra dosažitelné na kolech (vzdálenost mezi 8 a 15 km), E4-E5 mají start v centru. Počasí očekáváme na celé vícedenní takřka vzorové letní, tedy teploty atakující 30° C a žádné srážky.

Favority v elitních kategoriích nebudeme hledat jenom mezi našimi závodníky, ale díky zařazení závodů do WRE je zde i skvělá zahraniční konkurence. Mezi muži patří mezi favority Baptiste Fuchs, Jirka Hradil, Hans Jorgen Kvale, určitě můžeme počítat i s dalšími našimi, Vojtou Stránským, Honzou Svobodou nebo Markem Pospíškem. V ženách by měla být topfavoritkou Emily Benham, na paty by ji mohly šlapat Ingrid Stengard, Camilla Sogaard nebo Martina Tichovská.

Co nás vlastně čeká? E1 MIDDLE "O-kolo Líně" je zahřívacím závodem, v kterém bude největším zpestřením překonávání dálnice D5. E2 SPRINT "borskej fičák" je zároveň MČR ve sprintu, koeficient 1,1 je velkým lákadlem pro všechny české účastníky. Mapa v měřítku 1:5000 a tradičně skvěle připravené plzeňské sprinty jsou zase předpokladem hezkého závodu. E3 MIDDLE "Middli to vo100péro!" bude probíhat na mapě Zvalchovaný holky, kde se nesmíte nechat rozptýlit sličnými děvami u krajnice dálničního přivaděče :-) E4 LONG "krkavčí užívačka" je dalším závodem započítávaným do WRE, centrum je přímo v kempu. Začátek na Krkavci bude kopcovitý, pak nás čeká překonávání několika silnici a závěr v okolí kempu již bude velmi rychlý. Poslední etapa E5 MIDDLE "Am Ende Ostende" bude probíhat v tradičním formátu, tedy handicapový start a začátek s volným pořadím kontrol a poté již klasický middle.

Pořadatelé nezapomínají ani na doplňkové akce - v pátek večer se koná Qu*adriatlon, kombinace OB, plavání, MTBO a ShootO. Dále se můžeme těšit například na besedu s Frantou Raboněm a hlavně na tradiční plzeňské večírky. Zajímavým zpestřením bývají souboje o cenné trikoty, kromě tradičního žluté, zeleného a puntíkatého náš letos čeká nově i trikot barevný, který získá závodník na 4.místě s nejmenším odstupem na třetího v pořadí.

Veškeré potřebné informace, včetně pokynů a startovek na první 4 etapy naleznete na webu závodů.

| přečteno 3381x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Petr Jašek |
Kdo hradí startovné na MČR?

Ahoj, dělal jsem klubové vyúčtování plzeňských pětideních a mám bafuňářský dotaz. Jak je to letos s hrazením startovného na MČR (ve sprintu)? Již několik let svaz toto hradí pořádajícím klubům, na jaře takto byly hrazeny vklady na MČR štafet, v rozpisu podzimního MČR na klasice a krátké je informace o úhradě svazem taky uvedena. Na MČR ve sprintu ale vklady platily kluby. Nemůžu najít ono rozhodnutí předsednictva ČSOS, tak bych rád věděl, jestli je to opřeno o nějaký svazový záměr nebo prostě jen chybka, která se stává maximálně jednou za deset let :-)

Díky,

Jašík

Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot