MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

MS MTBO - SPRINT

Druhý závod MS MTBO se uskutečnil v Turnově s centrem na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Mistry světa se stali Luca Dallavalle (M21), Martina Tichovská (W21), Robinson Angus (M20) a Veronika Kubínová (W20). Pro českou výpravu to byl skvělý den - 2 zlaté medaile pro Martinu Tichovskou a Veroniku Kubínovou a navíc stříbro pro Vojtěcha Stránského.

V mužích vyhrál Luca Dallavalle (ITA) s náskokem 4 sekundy na Vojtěcha Stránského, na třetím místě skončil se ztrátou 22 sekund Lauri Malsroos (EST). Vojta Stránský začal o něco pomaleji, nakonec italského vítěze docela hodně stahoval, ale nestačilo to. I další naši se neztratili, 4 závodníci v TOP TEN a navíc všech 6 závodníků do 22. místa. František Bogar (6. místo + 0:35), Jiří Hradil (9. místo + 0:41), Marek Pospíšek (10. místo + 0:54), Jan Svoboda (16. místo + 1:27) a Radek Laciga (22. místo + 1:49).

V ženách vyhrála Martina Tichovská s velkým náskokem 55 sekund před Susanna Laurila (FIN), o další 2 sekundy byla zpět Cecilia Thomasson (SWE). Martina Tichovská vedla suverénně po celý závod, před polovinou trati dojela nakonec třetí Cecilii Thomasson, o velký náskok ji nepřipravila ani rozdílná volba na kontrolu 11, kde opět musela švédskou závodnici dojíždět. Opět nezklamaly ani další české závodnice - Renata Paulíčková (8. místo + 2:23), Marie Březinová (13. místo + 2:54), Kateřina Nováková (16. místo + 3:38), Naděžda Skácelová (36. místo + 6:35) a Štěpánka Staňková (38. místo + 7:11).

V juniorech vyhrál Angus Robinson (AUS) o 21 sekund před Silvanem Stettlerem (SUI) a o 33 sekund před vítězem middlu Oskarem Sandbergem (SWE). Původně vítězný Florian Pinsard (FRA) byl dodatečně diskvalifikován za ježdění mimo cesty. Z našich byl stejně jako včera nejlepší Václav Šnupárek, který skončil na krásném 6. místě (+ 1:25). Výsledky dalších našich - Michael Nemet (16. místo + 2:21), Matyáš Ludvík (26. místo + 3:01), Jan Horák (37. místo + 4:38), Tomáš Hruška (46. místo + 6:41) a Martin Kanta (DISK).

V juniorkách vyhrála Veronika Kubínová o 4 sekundy před Lou Denaix (FRA) a o 15 sekund před Darya Mikryukova (RUS). Veronika Kubínová vedla prakticky po celou trať, pouze na jediné radio kontrole ztrácela 1 sekundu na nakonec třetí ruskou závodnici. Výsledky dalších našich závodnic - Barbora Kohoutová (20. místo + 4:14) a Andrea Kameníková (22. místo + 4:37),

MS MTBO má teď volný den, program pokračuje pátečním longem na Císařském kameni.

| Zobrazeno 3660x | Reprezentace | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Tepna |
Gratulace všem
Martinka a Vojta BRAVO. Prožíval jsem to u TV a už se těším s sobotu do Vesce. Velký díky Smíškovi a Albertovi za profesionální moderátorský výkon. Jen tak dál:-)
Strýček 8-) |
Uf! Že to ale byly nervy...
Dneska všecko šlapalo. Online tracking i živý vstup tv. A výsledky fantastický! A konečně to zlato klaplo. Jdeme zapíjet :-)
Smisek |
Emoce
Mirku, diky za rychle reportaze z MS. Ale co do toho pustit trochu emoci? Treba misto nazvu "MS MTBO - sprint" bych navrhoval "Zlato pro Martinu Tichovskou a Veroniku Kubinovou". Nebo neco podobnyho... Neber to prosim jako kritiku, jen mi pripada skoda z toho nevymacknout trochu vic... Vzdyt to byl historicky nejuspesnejsi zavod pro CR na MS. A Martinka by si zaslouzila mit spravne napsane jmeno, je to preci zenska :-)
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru