MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

MS middle

V dnešním závodu na middlu získala Česká reprezentace další cenný kov zásluhou juniora Vojty Ludvíka
Závod se konal ve sportovním areálu Mõedaka a na zdejších lyžařských tratích s řadou krátkých, ale zato výživných kopců, se odehrávala většina tratí. Cesty se postupem času dost zrychlovaly, na což doplatila řada českých závodníků startujících na začátku, jako třeba včerejší bronzový medailista Kryštof Bogar. Tratě byly hodně mapově náročné, GPS tracking navíc odhalil řadu nepřesností v mapě a trať se také poměrně nepřehledně křížila. To vše dohromady mělo za následek řadu chyb, kterých se nevyvarovali ani ti nejlepší, včetně domácího Tõnise Erma, který se právně v jedné takové chybě na 8. kontrolu sjel s naším Jirkou Hradilem startujícím o 2 minuty dříve. Spolu se pak rozjeli ke skvělému výkonu, který vyústil ve druhé zlato pro Estonce a desáté místo pro Jirku. Ještě o dvě příčky lépe zajel Marek Pospíšek, který jel po celý závod velmi vyrovnaně a o velkou bednu se připravil drobnými chybkami v závěru.

Čest našich barev zachraňovali junioři, kteří zásluhou Vojty Ludvíka získali stříbro. Vojta si dnes pohlídal všechny zakázané cesty, ovšem o titul juniorského mistra světa se připravil až na posledních dvou kontrolách. Slušný výsledek zaznamenala také Katka Nováková, i když z toho nakonec bylo nepopulární 4. místo.
Zítra nás čeká den volna a v pátek jsou na pořadu štafety, které budete moci sledovat opět naživo pomocí GPS trackingu

| Zobrazeno 3174x | Reprezentace | Radek -KLádin- Laciga
Související články: MS 2013 Estonsko
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru