MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

MS 2007 je tu

A s ním vrchol letošní sezony pro všechny reprezentační týmy, tedy i pro ten náš český. Co všechno na nás čeká a jaké jsou šance našich reprezentantů? Kdo jsou další favorité MS?

Bulletin 4. odkryl konečně tajenku, které z embargovaných prostorů, budou hostit jednotlivé závody. Sprint a štafety proběhnou v okolí Ski Hotelu, tedy v areálu Zlaté lyže. Middle pak kousek dál, v Zubří no a klasiku i její kvalifikaci bude hostit Svratka a okolí. Každý z terénů má svoje. Jedno mají ale všechny společné – nejsou výjimečné ničím co by našim reprezentantům mohlo přinést nějakou zásadní výhodu oproti ostatním. Přesto, jak už jsem několikrát psal – zatím vždy (krom Slovenska) zůstal alespoň jeden mistrovský v pořadatelské zemi a já doufám, že se nám podaří tuhle pěknou tradici dodržet.

Oproti minulým MS bude o jednu šanci víc a tou bude závod ve sprintu. Velká novinka, v mnoha ohledech – mimo jiné i díky prvnímu přímému televiznímu přenosu z MTBO. Sprint je velmi zajímavý závod, na ME v Itálii se zejména mužům vydařil nad očekávání dobře. Každá i sebe drobnější chyba je tu ale znát několikanásobně a není prostor s tím něco udělat. V Polsku se velmi dařilo Švýcarům, v Itálii zase zazářili Dánové. Letošní mistrovství ČR se sprintu bohužel moc nepodobalo, ale pěkný závod v Plzni skvěle zajel Radek Laciga i Jarda Rygl. Kdo je doplní v nominaci v této chvíli ještě řeším, není to jednoduché rozhodování, protože startovat mohou jen 4 závodníci a závodnice.

Middle i long jsou již zažité formáty. Velkým favoritem na obou tratích bude určitě finský démon Mika Tervala – na ME vypadal že porazit Čechy na domácí půdě je pro něj další motivací k tréninku. Rus Gritsan ovládl MS na Slovensku, ale loňská sezona se mu moc nepovedla, určitě má motivace na rozdávání. Kopcovité terény Vysočiny budou určitě vyhovovat také Švýcarům – mistrům Evropy v závodě štafet. Jsou ale velmi silní i v závodech individuálních. O Dánech už byla řeč – a na pětidenních byli i hodně vidět. Mezi ženami určitě nesmím zapomenout na Mischu Gigon – terény pro ní budou domácí minimálně stejně jako pro naše závodnice. Silnou sestavu mají tradičně i Rusky a Finky a velký návrat na ME zaznamenaly Francouzky.

Od štafet si určitě každý slibuje nějakou tu medaili. Mužskou sestavu máme tradičně velmi silnou – rozdělení do štafet tak bude dalším tvrdým oříškem který musím rozlousknout. Co mě uklidňuje je to, že si myslím že obě štafety budou hodně silné a schopné jet o medaili. I mezi ženami není letos sestava první štafety tak jasná jako v minulém roce. Na ME jsme zůstali těsně za stupni vítězů, takže doufám že se na ně vrátíme.

A individuální šance našich reprezentantů a reprezentantek? Myslím, že v týmu nechybí nikdo, kdo by tam podle výkonnosti v letošní sezoně měl být. Z žen mají určitě největší šanci na medaili Markéta Jirásková a Renata Paulíčková, což ale neznamená, že by ostatní dámy byly bez šancí. Mezi muži je pak seznam ještě delší, určitě nejvíc na ME naznačili Jarda Rygl a Honza Svoboda, ale velký potenciál mají i všichni ostatní. Snad se všechno sejde tak jak má a cinkne to. Tak držte palce.

Online výsledky z MS
Stránky MS

| přečteno 5310x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: MS 2007 Česká Republika
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot