MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistry ČR na klasické trati Tichovská a Ševčík

Mistrovství republiky v MTBO na klasické trati se uskutečnilo v sobotu 29. května v Seleticích. Tituly v hlavních kategoriích vybojovali Martina Tichovská a Martin Ševčík.

Na trati mužské elity dlouhé 27,7 km rozhodovaly vteřiny. Martin Ševčík z Tesly Brno dojel do cíle v čase 108:03 a vedle mistrovského titulu si zajistil i přímou nominaci na červencové mistrovství světa v Portugalsku. Na druhém místě se ztrátou pouhých 25 vteřin skončil obhájce titulu Jiří Hradil z SKOB Zlín, dalších 23 vteřin ztratil nestárnoucí Jaroslav Rygl z brněnského Pell's MTBO teamu a dojel si tak pro bronz.

Ženy závodily na trati dlouhé 15,5 km a rozdíly mezi nejlepšími byly ještě těsnější. Vítězná Martina Tichovská z USK Praha absolvovala závod v čase 76:44, zbylé medalie si rozdělily závodnice OK Jihlava Barbora Chudíková a Renata Paulíčková se ztrátou 19 resp. 40 vteřin.

Celkem se zúčastnilo 360 závodníků. Tituly mistrů republiky se udělovaly ještě v dorosteneckých a juniorských kategoriích, ostatní závodníci bojovali o body do Českého poháru MTBO. V rovinatém avšak nijak zvlášť rychlém terénu rozhodovala zejména cyklistická zdatnost, důležité byly však i orientační schopnosti. Z tohoto hlediska přinášely úskalí zejména kontroly ve velmi husté síti průseků hned po startu, volby na některých delších postupech a relativní nevýraznost některých cest v terénu.

Závodu celkem přálo počasí, les sice po deštích v posledních dnech úplně nevyschl, ale i tak v něm bylo nejméně bláta z květnových závodů. Navazující nedělní závod Českého poháru na krátké trati pak znamenal návrat k letošnímu standardu – vydatný ranní déšť zařídil, že závodníci dojížděli do cíle pořádně zablácení. To však asi nevadilo Martině Tichovské, která zopakovala sobotní vítězství, mezi muži byl pak nejrychlejší Jan Lauerman.

Podrobné výsledky závodů se nacházejí na http://ob.vse.cz/zavody/mtbo2010.

| přečteno 3783x | MTBO ČP + MČR | Martin Sajal
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot