MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mistrovství světa v MTBO začalo závodem sprintu

V pondělí 6.8. začalo páté Mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech závodem sprintu. První medaile si z Nového Města na Moravě odvážejí Ksenia CHERNYKH z Ruska a dánský reprezentant Torbjoern GASBJERG.

Premiérová disciplína vyšla nejlépe Rusce Chernykhové, která překvapivě porazila všechny favoritky. Stříbrnou medaili si odváží Rakušanka Michaela Gigon, která chybovala v první části trati, výborným finišem však dosáhla na stříbro. Vyrovnaný výkon po celou dobu trati znamenal pro slovenskou reprezentantku Hanku Bajtošovou třetí místo. České reprezentantky obsadili místa v druhé desítce. Nejlepší z českých závodnic Renáta Paulíčková dokončila závod na 12. místě se ztrátou 1:36 min. Následovali Markéta Jirásková a Martina Tichovská na 14. resp. 15. místě. Nováček v České reprezentaci Martina Tichovská v cíli zhodnotila svůj výkon. "Závod byl hodně fyzicky náročný, a poměrně i kopcovatý. Při postupu na 7. kontrolu jsem špatně zvolila odjezd od kontroly a musela jsem se trochu vracet."

V mužské kategorii si první titul vybojoval dánský reprezentant Torbjoern GASBJERG. Ve velmi vyrovnaném závodě se dokázal vyvarovat chyb a po zásluze si odváží zlatou medaili. Stříbro vybojoval se ztrátou 10 vteřin Jérémie GILLMANN z Francie, 2 vteřiny za ním skončil Anton FOLIFOROV z Ruska. V závodě se dařilo Čechům, nejlepší z nich Radek Laciga obsadil 7 místo se ztrátou 42 vteřin, 9. místo vybojoval Jaroslav Rygl. Radek Laciga k tomu dodává: "Zajel jsem dobrý dobrý závod, jsem s ním velmi spokojen. Neudělal jsem žádnou chybu a to dnes rozhodlo".

Výsledky ženy:
1.CHERNYKH KseniaRUS13:51
2.GIGON MichaelaAUT14:27
3.BAJTOŠOVÁ HanaSVK14:39
Výsledky muži:
1.GASBJERG TorbjoernDEN15:05
2.GILLMANN JérémieFRA15:15
3.FOLIFOROV AntonRUS15:17

Program šampionátu pokračuje v zítra závodem na krátké trati v Zubří, kde budou připraveny i tratě pro příchozí veřejnost. Ve středu se pojede kvalifikace klasického závodu, v pátek je na programu finále a celé Mistrovství vyvrcholí v sobotu závodem štafet.

Další novinky a více informací najdete na www.mtbo.cz/woc2007/

Michal Matějů
+420 602 542 879

| Zobrazeno 3879x | Reprezentace | Michal Matějů
Související články: MS 2007 Česká Republika
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru