MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství světa MTBO 2012 - štafety

Třetím finálovým závodem MS byly štafety, které opět přinesly české výpravě medaile - zlato pro juniory a bronz pro juniorky.

Závod juniorek se vyvíjel pro český tým poměrně dobře již od prvního úseku, kdy Anežka Pařízková předávala na 2.místě ve skupině o 2. až 4. místo s Francií a Ruskem, vedlo Finsko s velkým náskokem. Na druhém úseku zajela výbroně Eva Halfofová, která předávala opět na 2.místě v kontaktu s vedoucími Ruskami, Finky ztrácely 2 minuty a Francie již 8 minut. Na třetím úseku se sice Kateřína Nováková propadla na 3.místo, nestačila na skvělé Rusky a Finky. Přesto třetí místo v pohodě obhájily. Vyhrála štafeta Ruska (Melikhova, Oborina, Poverina) o 4 minuty před štafetou Finska (Saarinen, Saarela, Hakala) a Českou Republikou (Pařízková, Haltofová, Nováková), která ztratila na třetím místě o minutu více.

V juniorech jsme pomýšleli ještě více a očekávání se potvrzovala od prvního úseku. Kryštof Bogar předával se 7-minutovým náskokem před Austrálií a Finskem, Vojtěch Ludvík na druhém úseku z náskoku sice něco ztratil, přesto předával 4 minuty opět před Austrálií a Finskem. Finišman Tomáš Staněk dovezl štafetu s přehledem do cíle na prvním místě, za ním přijeli Finsko a druhá štafeta Ruska. Vyhrála tedy Česká Republika (Bogar, Ludvík, Staněk) o 5 minut před Finskem (Haga, Höstman, Kaskinen) a Ruskem II (Zhikharev, Emelianci, Tsarev).

Závod žen se pro český tým vyvíjel sice zajímavě, ale skončil bez medaile. Vedly Švýcarky před Finskem, Markéta Kuchařová předávala na 6. místě ve skupině o 3. až 7. místo, Marie Hrdinová z druhého týmu o 4 minuty za ní. Po druhém úseku bojovali o zlato stále Švýcarsko a Finsko, třetí předávaly Slovenky, obě naše bojovaly o 4. až 7. místo, Martina Tichovská (5.) a Marie Březinová (7.). Na třetím úseku už se našim moc nevedlo, Hanka La Carbonara z naší druhé štafety dorazila do cíle na 6.místě, Renata Paulíčková ze štafety I na 8.místě. Vyhrálo Finsko (Hara, Stengard, Laurila) o 2 minuty před Švýcarskem (Rothweiler, Jäggi, Schaffner) a o dalších 9 minut před Slovenskem (Trnovcová, Fajtová, Bajtošová-Garde). Další pořadí Rakousko, Francie a ČR II.

Závod mužů byl také hodně zajímavý, přesto medaili nepřinesl. Po prvním úseku vedla Francie II před ČR I (František Bogar) a Rakousko II. Naše druhá štafeta předávala zásluhou Raka Lacigy na 11.místě, odstupy nebyly velké. Po druhém úseku vedl tým Finska před Ruskem a ČR I (Jiří Hradil), Martin Ševčík předával na 10.místě, odstupy stále nebyly moc velké. Na třetím úseku naše týmy zajely kvalitně, ale dojely na 4. a 5. místě, Honza Svoboda dojel za ČR II dříve než Marek Pospíšek ČR I. Vyhrála štafeta Finska (Niemi, Saarela, Laurila) o 40 sekund před Ruskem (Gluhov, Gritsan, Foliforov) a o dalších 20 vteřín Rakouskem (Schaching, Haselsberger, Breitschädel). Další pořadí ČR II (ztráta 3 minuty na medaili), ČR II a Finsko II.

Program MS končí v sobotu závodem na klasice, doufejme, že sbírka medailí pro ČR se opět rozšíří.

 

| přečteno 2758x | Reprezentace | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot