MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství světa MTBO 2012 - sprint

V maďarském Vespremu se koná od 20. do 25. srpna Mistrovství světa MTBO jak seniorských, tak juniorských kategorií. Prvním finálovým závodem MS byl dnešní závod ve sprintu, který nám přinesl zásluhou Marka Pospíška první stříbrnou medaili.
Program MS začal již pondělní kvalifikací longu, která je však v MTBO důležitá hlavně v tom neudělat chybu a mít nějaké rozumné startovné pořadí pro finále. Všichni naši muži, ženy, junioři i juniorky postoupili do finále A.

Při výčtu výsledků začněme juniorkami, které čekalo 4,3km a 16 kontrol. Zvítězila Lou Denaix (FRA) před Hennou Saarinen (FIN) a Svetlanou Poverina (RUS). Naše juniorky zajely výborně, jen málo chybělo na medaile. Kateřina Nováková skončila na 4.místě ( ještě ve 3/4 závodu pohybovala na 3.místě, v cíli ztratila necelou minutu) a Eva Haltofová hned za ní na 5.místě. Anežka Pařízková skončila s velkou ztrátou na 26.místě.

Juniory čekalo 5,5km a 18 kontrol. Vítězem se stal Grigory Medvedev (RUS) před Marcellem Horváthem (HUN) a Kare Kaskinenem (FIN). Z našich se nejlépe umístil Tomáš Staněk na 10.místě, Vojtěch Ludvík skončil na 25.místě. Naše největší naděje, Kryštof Bogar, sice ještě v polovině závodu vedl o více než minutu, pak ovšem měl defekt a v cíli se však propadl na 37.místo.

Ženy čekalo 5,1km a 17 kontrol. Vyhrála Christine Schaffner (SUI) před Emily Benham (GBR) a Annou Kaminskou (POL). Našim ženám se závod moc nepovedl, nejlepší byla Renata Paulíčková na 18.místě, Martina Tichovská (21.), Hana La Carbonara (27.) a Markéta Kuchařová (29.), Marie Hrdinová (41.) a Marie Březinová (44.).

Mužskou kategorii čekalo 6,9km a 20 kontrol. Vyhrál Tobias Breitschädel (AUT) s náskokem 2 sekund před naším Markem Pospíškem a 14 sekund před Ruslanem Gritsanem (RUS). Marek Pospíšek měl závod skvěle rozjetý, vedl od sedmé do sedmnácté kontroly, bohužel na 18.kontrolu ztratil chybou cca 30 sekund a to už nestihl dotáhnout. Jinak naši muži zajeli výborně, hned na 4.místě skončil František Bogar (36 vteřín ztratil na 3.místo), Jiří Hradil (8.), Radek Laciga (16.), Jan Svoboda (32.) a Martin Ševčík (35.).

Výsledky sprintu včetně mezičasů naleznete na stránkách MS.K dispozici jsou během závodů jak online mezičasy, tak GPS tracking.

Program MS pokračuje ve středu middlem, v pátek štafetami a v sobotu vše zakončí long. Doufejme, že další průběh mistroství nám přinese další medaile pro českou výpravu.

| přečteno 2890x | Reprezentace | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot