MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství světa MTBO 2012 - middle

Druhý finálový závod - middle - přinesl českým barvám první zlatou medaili. Kryštof Bogar vyhrál kategorii juniorů, navíc Honza Svoboda získal bronz v mužích.
Při výčtu výsledků začněme opět juniorkami, které čekalo 9,7km a 15 kontrol. Zvítězila Eeva-Liisa Hakala (FIN) před Caecicile Christoff (DEN) a Svetlanou Poverina (RUS). Naše juniorky zajely opět velmi dobře, Anežka Pařízková skončila na 4.místě se ztrátou pouhých 18 vteřin na medaili (po chybách na začátku se dotáhla na třetí místo, na skvělý finiš bronzové Svetlany Poverina však nestačila). Kateřina Nováková byla 8. a Eva Haltofová 14. - celkově velmi kvalitní výsledky pro páteční štafety.

Juniory čekalo 12,0km a 17 kontrol. Vítězem se stal náš Kryštof Bogar o 40 sekund před Taanielem Toomingem (EST) a Grigory Medvedevem (RUS). Kryštof Bogar potvrdil skvělou formu, vyhrál 2/3 mezičasů a od třetí kontroly až do cíle. I Vojtěch Ludvík a Tomáš Staněk potvrdili skvělou formu - skončili na 7. a 8. místě. Opět skvělé vyhlídky pro štafety.

Ženy čekalo 11,7km a 17 kontrol. Vyhrála Ursina Jäggi (SUI) před Ingrid Stengard (FIN) a Ninou Hoffmann (DEN). Našim ženám se závod povedl lépe než sprint, přesto nejlepší skončily až na začátku druhé desítce. Markéta Kuchařová (11.), Martina Tichovská (13.), Renata Paulíčková (18.), Hana La Carbonara (27.), Marie Březinová (33.) a Marie Hrdinová DISK.

Mužskou kategorii čekalo 14,4km a 21 kontrol. Vyhrál Samuli Saarela (FIN) skoro o minutu před Antonem Foliforovem (RUS) a dvojicí na třetím místě - Samuel Pökälä (FIN) a k naší radosti taktéž Jan Svoboda. Celý závod se pohyboval na medailových pozicích a ani skvělý finiš druhého a třetího v cíli ho naštěstí z bronzu neodsunul. Také Marek Pospíšek zajel velmi dobře (7.místo), Jiří Hradil (15.), Martin Ševčík (32.), Radek Laciga (39.) a František Bogar (42.).

Podrobné výsledky middlu včetně mezičasů naleznete na stránkách MS. Po dvou dnech má naše reprezentace již 3 medaile, tak doufejme, že další budou přibývat.


 

| přečteno 2892x | Reprezentace | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot