MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mistrovství světa MTBO 2011 - sprint

Posledním finálovým závodem MS byl sobotní sprint, který nám přinesl zásluhou Kryštofa Bogara druhou zlatou medaili. Další medaile přidali Martin Tišnovský a Jiří Hradil.
V kategorii juniorů dnes naši borci ukázaly, že včerejší výpadek ve štafetách byl náhodný, když dnes obsadili stejně jako na middlu první dvě místa. Vítězem se stal Kryštof Bogar s náskokem 21 sekund před Martinem Tišnovským, třetí skončil Eero-Matti Vainio (FIN), který ztratil dalších 7 sekund. Umístění dalších našich juniorů - Vojta Ludvík 10. (ztráta 2 minuty) a Tomáš Staněk 14. Celkově získali naši junioři na letošním MS 4 medaile, 2 zlata pro Kryštofa Bogara a stříbra pro Vojtu Ludvíka a Martina Tišnovského - velká gratulace.

V juniorkách sice nemáme poprvé medaili, přesto naše závodnice zajely velmi dobře - Majda Seifertová byla na 5.místě (ztráta 2 minuty na vítězku, 1 minuta na medaili) a Maruška Březinová skončila hned za ní na 6.místě. Vyhrála opět Svetlana Poverina (RUS) , která získala z JMS celkem 4 zlaté medaile před Eevou-Liisou Hakala (FIN) a Tatianou Repinou (RUS). Umístění dalších našich závodnic - Eva Haltofová 14. a Martina Lamichová 15. Celkově získaly naše juniorky na JMS 2 individuální medaile - 2x bronz (obě Maruška Březinová) a ještě bronz ze štafet, takže šampionát dopadl určitě úspěšně.

V mužích získal Jirka Hradil po včerejší medaili ze štafet stříbro. Vyhrál Anton Foliforov (RUS) o 29 sekund právě před Jirkou Hradilem, třetí skončil Erik Skovgaard Knudsen (DEN). Na druhém místě se původně umístil Tonis Erm (EST), ale sám se později nahlásil, že fikal po lese a byl následně diskvalifikován - to je čin hodný na cenu Fair play. Na 4.místě, se ztrátou 55 vteřin, se umístil ještě Radek Laciga. Další naši - Marek Pospíšek 9. a Franta Bogar 13. Pro naše muže taktéž nebude šampionát zklamáním - štříbro ze štafet a stříbro Jirky Hradila ze sprintu a několik umístění v první desítce ukazují na to, že naši muži stále patří ke světové špiččce.

V kategorii žen jsme medaili nezískali, přesto byly dnešní výsledky velmi dobré. Martina Tichovská skončila v extrémně vyrovnaném závodě na 6.místě (ztráta jen 16 sekund na vítězku a 8 sekund za medailí) a Renata Paulíčková na 9.místě. Zlato získala překvapově Gaelle Barlet (FRA) o 2 sekundy před Marikou Hara (FIN), dalších 6 sekund zpět byla Michaela Gigon (AUT). Výsledky dalších našich závodnic - Bára Chudíková skončila na 24.místě a Míša Lacigová zřejmě vinou technických problémů nedokončila. Naše ženy nezískaly sice z MS medaili, přesto ukázaly, že na dobré výsledky mají - chybělo štěstí, hlavně ve štafetách.

Šampionát končí dneska závěrečným banketem, kde naše výprava bude mít určitě co slavit.

| Zobrazeno 2998x | Reprezentace | Mirek Kalina
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot