MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mistrovství světa MTBO 2011 - middle

Druhým finálovým závodem MS byl čtvrteční middle, kde česká výprava získala zásluhou Kryštofa Bogara první zlatou medaili. Další cenné kovy přidali Vojtěch Ludvík a Marie Březinová.

Ve výčtu výsledků začneme dnes juniory, protože tato kategorie nám přinesla první zlatou medaili. Vítězem se stal suverénně s náskokem 4 minut Kryštof Bogar, který je navíc věkem stále ještě dorostenec. Na druhém místě ho jistil Vojta Ludvík, který porazil o pouhé 2 vteřiny Kareho Kaskinena (FIN). Další naši taktéž nezklamali (Martin Tišnovský 9., Tomáš Staněk 17.), takže v pátečních štafetách budou naši borci adepty na medailové umístění.

I v kategorii juniorek jsme se mohli opět radovat z cenného kovu, když Maruška Březinová se umístila na krásném 3.místě za dvojicí ruských závodnic, Svetlanou Poverinou (RUS) a Tatianou Repinou (RUS), se ztrátou 3 minut na vítězku - pořadí na medailových pozicích je tedy úplně stejné jako při longu. Umístění dalších našich závodnic - Martina Lamichová 10. (ztráta 10 minut na vítězku), těsně za ní Majda Seifertová 11. a Eva Haltofová 23.

V kategorii žen získala již několikátý titul mistryně světa Michaela Gigon, která pravidelně jezdí Český pohár za Teslu Brno a potvrdila tak pozici historicky nejúspěsnější závodnice MTBO. O 15 vteřin porazila Anna Kamiskou (POL), třetí skončila Rikke Kornvig (DEN). Nejlepší z našich, Martina Tichovská, byla na 9.místě, se ztrátou 4 minut na vítězku a 3 minut na medaili. Další naše závodnice - Renata Paulíčková 12., Míša Lacigová 25. a Bára Chudíková 43.

V mužích vyhrál stejně jako na logu Samuli Saarela (FIN) s náskokem necelých 3 minut před Ruslanem Gritsanem (RUS) a Tobiasem Breitschädlem (AUT). Na 5.místě, se ztrátou pouhých 10 vteřin na medaili, skončil Jirka Hradil. Další naši taktéž nezklamali - Franta Bogar 7.místo (24 vteřin za medailí), Marek Pospíšek 10., Martin Ševčík 20., Honza Svoboda 23. a Radek Laciga 28.

Program MS pokračuje ve pátek štafetami, ve kterých budeme na základě dnešních úspěchů netrpělivě čekat na zajímavé výsledky.