MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství světa 2013 se blíží

Mistrovství světa 2013 se blíží Mistrovství světa a Juniorské MS (24.8.-1.9.2013) v Estonském kraji Lääne-Viru (s centrem v městě Rakvere) se nám blíží. Kola spolu s hromadou dalšího vybavení odcestovala dnes večer mikrobusy po zemi a po vodě. Dospělá část týmu odlétá na dvakrát v pátek (ráno a večer) a v sobotu v časných ranních hodinách odlétají i junioři.

Oficiální program MS/JMS vypadá následovně:

• Pondělí 26.08. Model, zahajovací ceremoniál
• Úterý 27.08. Sprint (Tapa)
• Středa 28.08. Middle (Mõedaka)
• Čtvrtek 29.08. odpočinkový den
• Pátek 30.08. Štafety (Rakvere)         
• Sobota 31.08. Long (Valgehobusemäe), zavěrečný ceremoniál a banket

(podrobný program viz. Bulletin 3).

Kvalifikační závod longu byl od letoška nahrazen přidělováním starovních „slotů" jednotlivým zemím. České republice bylo přiděleno 5+5 slotů a 1 slot má rezervován jmenovitě Kryštof Bogar jakožto úřadující Juniorský světový šampión. Naši reprezentanti a reprezentantky tak mohou startovat i na longu v kompletní sestavě.

MS/JMS se zúčastní 261 závodníků a závodnic z 26 zemí. Nejdále to budou mít reprezentanti Austrálie, Japonska a USA. Konkurence na mezinárodní scéně rok od roku narůstá, nicméně z žádného MS se zatím český tým nikdy nevracel bez medaile. Doufejme, že v tomto trendu budeme pokračovat i nadále.

Seniorská reprezentace obhajuje 2 medaile z loňska – Marek Pospíšek stříbro ze sprintu a Honza Svoboda bronz z middlu.

Junioři obhajují rovnou 5 medailí. Vzhledem k přesunu Kryštofa Bogara z juniorského do seniorského týmu jejich obhajobu junioři rozhodně nebudou mít jednoduchou.

Uvidíme co Kryštof předvede mezi dospělými a jestli se třeba nedočkáme premiérové zlaté z MS :o)

Držte nám palce.

P.S. Koho by zajímalo, kde se bude co konat, jak to tam vypadá a případně pomocí street-view nakouknout do prostoru arén, má možnost na google maps. Estonci jako národ si na svojí počítačové gramotnosti zakládají, lze tedy předpokládat, že by mělo být co sledovat i online na stránkách MS/JMS – např. GPS tracking (top20 mužů, top15 žen) atd.

| přečteno 3208x | Reprezentace | Petr -Meloun- Lukavec

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Meloun |
aktuality z cest
Dle horkých novinek se obě posádky momentálně nalodily ve Stockholmu na trajekt do Tallinnu. Cesta zatím probíhá v pořádku, nicméně nebylo to zcela bez ztráty hvězdičky – prasklá guma na dálnici (naštěstí bez následku). Štastnou plavbu.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot