MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství evropy MTBO 2011 - štafety (relay)

Třetím finálovým závodem ME byly štafety, které se zapíšou zlatým písmem do historie českého MTBO. Obě naše štafety totiž získaly zlaté medaile.

Ženské štafety byly po celou dobu velmi vyrovnané, takže o vítězství rozhodovaly drobnosti. Po prvním úseku vedla štafeta Finska (Susanna Laurila) těsně před Ruskem (Svetlana Poverina) a Bárou Chudíkovou, ta ztrácela 12 sekund. V kontaktu bylo ještě Švýcarsko zásluhou Maji Rothweiler, ostatní štafety už ztrácely přes minutu. Na druhém úseku se pořadí promíchalo, vedlo Rusko (Olga Vinogradova) těsně před Švýcarskem (Ursina Jaeggi) a Martinou Tichovskou, která ztrácela 28 sekund. Z boje o medaile vypadlo Finsko, takže bylo jasné, že o vítězství si to rozdají tři týmy. Ve finiši nakonec měla nejvíc štěstí Česká Republika, když Renata Paulíčková přesprintovala Ksenii Chernykh a vyhrála o 0,08 sekundy. O pouhých 7 sekund zpět dojela Christine Schaffne. Pořadí je tedy Česká Republika (Barbora Chudíková, Martina Tichovská, Renata Paulíčková), Rusko, Švýcarsko, Dánsko a Litva.

Mužské štafety se pro naše dvě štafety vyvíjely dobře již od prvního úseku, vedl totiž Kryštof Bogar (CZE 2) o 16 sekund před Radkem Lacigou (CZE 1), další týmy již ztrácely přes minutu, Slovensko, Švýcarsko, Finsko, Švédsko a Rusko. Po druhém úseku už vedl Marek Pospíšek (CZE 1) o 38 sekund před Ruslanem Gritsanem (Rusko), Juho Saarinen (Fisnko) již ztrácel přes minutu. Na posledním úseku Jirka Hradil náskok naší štafety udržel, za ním dojel o pouhých 7 sekund Anton Foliforov, na třetím místě dovezl rakouskou štafetu Tobias Breitschädel. Pořadí bylo následující - Česká Republika (Radek Laciga, Marek Pospíšek, Jiří Hradil), Rusko, Rakousko, Švýcarsko a Finsko. Naše druhá štafeta přijela do cíle na skvělém třetím místě, bohužel František Bogar orazil na posledním úseku špatně hned první kontrolu, takže jsou disk.

Výsledky štafet naleznete na stránkách ME. Program Mistrovství Evropy pokračuje čtvrtečním závodem dvojic ve sprintu, kde má každý člen objet 4 úseky. Uvidíme, jak se tato novinka, která není v oficiálním programu Mistroství Evropy, osvědčí.

| přečteno 2429x | Reprezentace | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot