MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství evropy MTBO 2011 - sprint smíšených dvojic

Čtvrtým závodem Mistroství Evropy byl závod smíšených dvojic ve sprintu, který byl pro dospělé kategorie neoficiálním testovacím závodem, přesto konkurence se sešla skvělá. V kategorii dorostu obsadili naše dvojice první dvě místa.

Každého člena čekaly 2 úseky o délce cca 5-8 minut. Formát je tedy velmi podobný jako štafety dvojic v klasickém lyžování.

Začneme však kategorié dorostu, kde byl závod vypsán oficiálně jako ME. I proto si Kryštof Bogar odskočil z kategorie mužů, aby všem ukázal, kdo že je vládce dorostenců. Nastoupil ve dvojici s Katkou Novákovou, která zde na ME získala již dvě zlaté medaile a po suverénním výkonu přidali další zlato. Na druhém místě dojelo duo Tomáš Staněk a Eva Haltofová, na třetí místě pak ruská dvojice Ivan Shcherbakov a Ekaterina Mikryukova.

V kategorií dospělých to byl extrémně vyrovnaný závod, na každé předávce však vedlo finské duo Samuli Saarela a Susanna Lauril, kteří taktéž i vyhrály o 14 sekund. Rozdíly na dalších místech už byly maximálně sekundové. Na druhém místě dojela ruská dvojice Anton Foliforov a Nadiya Mikrukova, kteří o 0,03 sekundy porazili ve finiši druhou finskou dvojici Juho Saarinen a Ingrid Stengard. Na čtvrtém místě pak dojeli nejlepší naši, Radek Laciga a Martina Tichovská, těm unikla medaile o 3 sekundy. 7.místo pak obsadili Franta Bogar s Bárou Chudíkovou a 14.místo Marek Pospíšek s Renatou Paulíčkovou. 

Výsledky sprintu smíšených dvojic naleznete na webu ME. Program Mistroství Evropy končí dnes longem. Poté již čeká závodníky jen závěrečné zakončení a banket.

| přečteno 2425x | Reprezentace | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot