MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství evropy MTBO 2011 - sprint

V okolí ruského Leningradu se koná od 17. do 25. září Mistrovství evropy MTBO a navíc Evropský pohár dorostu, což je obdoba Mistrovství Evropy. Prvním finálovým závodem MS byl pondělní sprint, kde česká výprava získala celkem 3 medaile - 1 seniorskou a 2 dorostenecké.

Při výčtu výsledků začněme kategorií dorostenek (W17), kde triumfovala Kateřina Nováková s 20-sekundovým náskokem před druhou Darií Mikryukova (RUS) a třetí Olgou Mikhailova (RUS). Druhá naše závodnice, Eva Haltofová, obsadila 9.příčku.

V kategorii dorostenců jsme měli pouze jedinho reprezentanta, Tomáš Staněk však nezklamal. Za vítězným Ivanem Scherbakovem (RUS) a druhým Slavou Chernykh (RUS) obsadil náš závodník 3.místo, se ztrátou 50 vteřin na vítěze.

Závod žen byl na předních příčkách hodně vyrovnaný, vítězství nakonec vybojovala Marika Hara (FIN) o 9 sekund před Gaelle Barlet a o dalších 7 sekund před třetí Annou Kaminskou (POL). Z našich závodnic skončila nejlépe Renata Paulíčková, která obsadila 10.místo se ztrátou 1,5 minuty na medaili. Výsledky dalších našich - Barbora Chudíková (19.) a Martina Tichovská (23.).

Mužský závod nám stejně jako ty dorostenecké přinesl medaili a to stříbro zásluhou Jirky Hradila. Vyhrál Erik Skovgaard Knudsen (DEN) o 9 sekund právě před naším Jirkou Hradilem a o další sekundu před třetím Jussi Laurilou (FIN). Marek Pospíšek (9.) a Radek Laciga (10.) zakončili první desítku, Vojta Stránský byl pak 40. a Kryštof i František Bogar bohužel DISK.

Výsledky sprintu naleznete na stránkách ME. Program Mistrovství Evropy pokračuje úterním závodem na middlu.

| přečteno 2158x | Reprezentace | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot