MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství evropy MTBO 2011 - middle

Druhým finálovým závodem ME byl úterní middle, kde česká výprava získala zásluhou dvou našich dorostenek, Kateřiny Novákové a Evy Haltofové, první dvě místa v této kategorii.
Při výčtu výsledků začněme opět kategorií dorostenek (W17), kde triumfovala stejně jako při sprintu Kateřina Nováková s 29-sekundovým náskokem (vedla od první kontroly až do cíle) před druhou Evou Haltofovou a o dalších 30 sekund před třetí Darií Mikryukovou.

V kategorii dorostenců vedl Tomáš Staněk sice ještě 2 kontroly před cílem, pak ho však chyba odsunula na 5.příčku se ztrátou 2 minuty na víteze. Vyhrál Slava Chernykh (RUS) před Alexandrem Anisimovem a Ivanem Scherbakovem (všichni RUS.

Závod žen pro sebe získala Ingrid Stengard o pouhých 12 sekund před Marikou Hara (FIN) a o dalších 24 sekund před Susannou Laurila (všechny FIN). o 9 sekund před Gaelle Barlet a o dalších 7 sekund před třetí Annou Kaminskou (POL). Našim závodnicím se moc nevedlo - Martina Tichovská (17.), Bára Chudíková (22.) a Renata Paulíčková DISK.

Mužský závod vyhrál stejně jako ve sprintu dámský rychlík Erik Skovgaard Knudsen (DEN) o 29 sekund před Samulli Saarelou (FIN) a o 3 minuty před třetím Beatem Schaffnerem (SUI). Radek Laciga skončil na výborném 6.místě, se ztrátou minuty na medaili. Výsledky dalších našich - Marek Pospíšek (13.), Jirka Hradil (14.), Kryštof Bogar (17.), František Bogar (21.) a Vojta Stránský (37.). Výsledek Kryštofa Bogara nevypadá excelentně, ale je nutno připomenout, že je to věkem ještě dorostenec a mohl tady s přehledem pořážet své vrstevníky rozdílem třídy. Přesto byl ještě za polovinou závodu na 3.místě, až pak ho chyby odsunuly na konečnou 17.příčku.

Výsledky middlu naleznete na stránkách ME. Program Mistrovství Evropy pokračuje středečním závodem štafet, kde budeme doufat v další dobré umístění.

| přečteno 2185x | Reprezentace | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot