MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství ČR - Racková

O víkendu 1.-2.9. pořádal oddíl SKOB Zlín v obci Racková nedaleko od Zlína 12. a 13. závod Českého poháru MTBO 2011, které byly zároveň mistrovskými závody. V sobotu se jel middle, v neděli pak long.
Centrum závodů bylo na fotbalovém hřišti v obci Racková, cca 5km od Zlína. Závodníci našli veškeré zázemí přímo v centru, včetně občerstvení i večerního vyhlášení. Závody provázelo proměnlivé počasí, v lese se však déšť nijak významně neprojevil.

Při sobotním middlu v mužské elitě zvítězil suverénně s téměř 3-minutovým náskokem František Bogar (BOR) před Honzou Svobodou (SMR) a Miroslavem Ryglem (TBM). V ženách byla první Micheala Gigon (TBM), která porazila o pouhých 8 vteřin nejlepší naší Markétu Kuchařovou (ZUP). Na třetím místě s 2-minutovou ztrátou skončila Renata Paulíčková (SJI). Nedělní fyzicky náročná klasika sedla nejlépe Honzovi Svobodovi (SMR), který vyhrál o 15 sekund před Frantou Bogarem (BOR) a necelé 2 minuty před Martinem Ševčíkem (TBM). V ženách vyhrála stejně jako na middlu Michaela Gigon (TBM), tentokráte o 30 vteřin před Marií Hrdinovou (VSP) a Stanislavou Fajtovou (VBA). Kompletní výsledky všech kategorií naleznete na webu závodů.

Závody se celkově líbily, přispěly k tomu i hezké tratě, které závodníci poměrně chválili. Na startu bylo pouze cca 260 závodníků, to mohlo být způsobeno jak termínem před začátkem školy, tak umístěním MČR poměrně daleko od Prahy. V sobotu večer se konalo historicky první vyhlášení MISS MTBO, královnou je Anežka Pařízková ze Smržovky. 

Závodníci MTBO se nyní mohou za necelé 2 týdny na premiéru rakouských závodů v Českém poháru. Klub OLG Wien pořádá v okolí města Grafenschlag (cca 50km za českými hranicemi) v sobotu middle, v neděli long. Více informací na webu závodu.

| přečteno 3524x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Zuzana |
problém s otevřením výsledků
Nelze otevřít webovou stránku s výsledky s mezičasy u nedělního závodu kategorie OPENSHORT, bylo by možné chybu napravit? díky
Radek Vintr |
Re: problém s otevřením výsledků
Jde o chybu softwaru, špatně vygeneroval soubor v případě dlouhého názvu kategorie. Zařídím nápravu, do té doby funguje OPENSHOR.HTM místo OPENSHORT.HTM. Totéž je i v sobotu.
|
Re: Re: problém s otevřením výsledků
Neni chyba programu, ale vlastnost platformy (v DOSu je klasicke 8.3) :)
Radek |
Re: Re: Re: problém s otevřením výsledků
To jo, ale v tom případě by měl být odkaz z VYSLEDKY.HTM taky na zkrácený název. Používat tak dlouhý název kategorie není úplně běžné, tak s tím možná doteď nikdo problém neměl.
Kekety |
žádná komentářová smršť naznačuje, že se závody líbily :-) kopce únosné, stavba v neděli se spoustou voleb postupů, na večírku jsem nebyl, ale prý se také vydařil. Tak jen malé výtky, sobota naše trať stále v protisměru s elitou, což mohlo víc vadit jim než nám a v neděli ten uměle vytvořený kopcovitý nesmysl na dojezdu. Jinak dík za hezké mistrovství
Marťas |
Re: Kopcovitý nesmysl
Mně se kopcovitý nesmysl na dojezdu líbil!
Jelen |
hodnocení
Super víkend. Díky pořadatelům i Rackovákům. Starali se o nás jak o vlastní...
Kekety |
Re: hodnocení
Na Rackovjany jsem zapomněl, špek z udírny byl luxusní :-)
Marťas |
Tratě a mapy
Ahoj. Také celkem chválím, jen ten úplně první postup v H12A mohl být víc "rozjezdový". Ale moje chyba, že jsem správnou volbu neodhalil. Trochu ale taky chyba mapy - kus cesty byl překrytý spojovací čárou. Taky několik koleček u složitějších křižovatek by si zasloužilo vyřezání. Jinak stavba pěkná, trochu se mi příčily optimální postupy přes další kontroly dále na trati (na dvojku u longu H21A). Zázemí a volba MISS super!
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot