MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství ČR + Český pohár - Zvůle

Minulý víkend, 26.-28.9., se konal na Zvůli vrchol letošní domácí sezóny MTBO - MČR na middlu a MČR v longu. Zároveň s pondělním svátečním Free Orderem se jednalo o závody započítávané do Českého poháru MTBO pro rok 2015.

Na závody MČR dorazilo po oba dny přes 300 závodníků, většina z nich byla ubytována přímo v příjemném kempu v centru závodu. Velký lesní komplex jižně od Zvůle hostil závody MTBO naposledy přes 7 lety, kdy se zde konalo MČR na klasické trati.

V ženské elitě si tituly rozdělily Martina Tichovská (USK Praha) a Renata Paulíčková (OK Jihlava). Sobotní middle vyhrála Martina Tichovská, nedělní long pak Renata Paulíčková, na stupních vítězů je vždy doprovodila Marie Březinová (LKT 80 Šumperk). Změna nastala při pondělním Free Orderu, kde se z vítězství mohla radovat Stanka Fajtová (ŠK Vazka Bratislava), za ní skončily Renata Paulíčková a Martina Tichovská.

České mužské elitě vypálil rybník navrátilec Kryštof Bogar (OK Jiskra Nový Bor), který vyhrál oba mistrovské závody před Vojtou Ludvíkem (TJ Stadion Nový Bor). Třetí na middlu skončil Honza Svoboda (SK SNS Smržovka), na longu se z bronzu radoval Radek Laciga (USK Praha). Pondělní Free Order vyhrál Vojta Ludvík před Honzou Svobodou a Radkem Lacigou.

Pochvalu zaslouží pořadatelé nejen za zajímavý večerní program, ale také za dva dětské závody, které během víkendu připravili pro naše malé naděje. Organizační tým největšího MTBO oddílu v ČR (KOS TJ Tesla Brno) připravil krásné závody, takže si troufám tvrdit, že většina účastníků na ně bude vzpominat v superlativech.

Závodníky MTBO už nyní čekají pouze poslední závody sezóny. Za 2 týdny se setkáme v Novém Městě na Moravě, na programu je v sobotu sprint a middle a v neděli pak MČR družstev.

| přečteno 2668x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Honza -mAk- Svoboda |
fáborky
Zdar, dovolil bych si jeden postřeh z Middlu. Organizátoři se snažili během celého víkendu zvýraznit neznatelné pěšinky fáborky, což je určitě na palec nahoru. Ale po Middlu jsem se dozvěděl, že na trati M21E na postupu na kontrolu 22 byla fáborkem označena i neznatelná křižovatka (západně od kontroly). A to je podle mě věc na diskuzi, protože když jsem dělal volbu, tak jsem se rozhodl jít radši na jistotu přeběh kolem oplocenky, než riskovat to, že přejedu neznatelnou křižovatku, která díky fáborku byla nakonec znatelná.
Pořadatelům za celý víkend klobouček, ikdyž jsem to odnesl rýmičkou (c:
Tomáš Johanovský |

Já mám k fáborkům o víkendu taky pár komentářů. Obecně jsem pro fáborky na neznatelných cestách,protože kompenzují nevýhodu prvních závodníků na trati, kteří to nemají vyjeté a cesty/odbočky těžko v lese vidí. Zvlášť o víkendu byla spousta cest neznatelných. Na některých místech mi fáborky chyběly - třeba v sobotu tenká tečka mezi kontrolama M21E 20 a 21 moc jako cesta nevypadala a já přemýšlel, jestli jsem ještě na cestě nebo už mimo. Naopak značená odbočka na tečku na 22 mi dost pomohla.

V neděli mi zase fáborky chyběly na postupu z 8 na 9, kde se cesta prudce stáčela a nebyla moc zřetelná (přechod čárky-tečka). Příště bych prosil jasnější informaci (třeba fáborky budou jen v sobotu), nebo jejich konzistentnější používání - což může být poměrně náročný na čas a práci.

Jinak díky pořadatelům za pěkné závodu v náročným terénu.

Libor Novák H40 |
Free order jak má být!
Díky za velice pěkné závody. Vysoko hodnotím pěkné tratě a perfektní čitelnost map, .. a samozřejmě kulturní prgram. Pro další pořadatele velká výzva :) Nejvíce jsem si ale užil pondělní free order. Mirymu díky za perfektní koncepci. Myslím, že si to všichni užili. Jen pro dokreslení v H40 jeli pouze dva závodníci shodně (Rejžák s Petrem Novotným), jinak všechny ostatní volby se lišily.
Ivana A. |
Krásný víkend

Po vydařených závodech na Slovensku další moc hezký podzimní víkend...Díky.

Taky mě nejvíc bavilo pondělní volné pořadí v nádherných terénech a s kontrolama na obzvlášť pěkných místech. Úplně dobrý pak bylo ubytko s veškerým zázemím přímo na dojezdu, takže jsem nakonec myším odpustila i tu prokousanou nejoblíbenější tašku a snědený tousťák ;-) Jen bych tak trochu reklamovala VĚČNÉ ceny avizované v pokynech - ten výborný sýr prostě mizí a mizí ;-)

Takže Brňákům do další 50-ky popřeju spoustu závodního i pořadatelskýho nadšení a aby pro nás v tak dobré partě i náladě klíďo ještě pár nezapomenutelných akcí připravili :-)

Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot