MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství ČR + Český pohár - Slatiňany

O víkendu 1.-2.10. byl na pořadu finálový víkend MTBO v tomto roce. Centrum bylo ve Slatiňanech, tedy kousek od Pardubic. Sobotu načal ČP ve sprintu, poté následoval ČP v middlu a v neděli se konalo MČR družstev.

Centrum sobotních závodů bylo na fotbalovém areálu ve Slatiňanech, nedělní centrum pak o kousek blíže lesu u výletní restaurace Monaco. Všechny závody se odehrávaly v přilehlém lese, který byl i podle názvu jedné z map velmi poštižen orkánem Kyrill před 4 lety. Počasí závodům přálo, takhle teplé a slunečné říjnové počasí v Čechách ještě nebylo.

V sobotu dopoledne čekal závodníky závod Českého poháru ve sprintu, pro některé kategorie to byl však spíše kratší middle. V mužích vyhrál Jiří Hradil (SKOB Zlín) před Vojtou Stránským (SKOB Kralupy nad Vltavou) a Radkem Lacigou (USK Praha), v ženách pak suverénně Martina Tichovská před a Míšou Lacigovou (obě USK Praha) a Stanislavou Fajtovou (ŠK Vazka Bratislava). Odpoledne byl pak na pořadu poslední závod Českého pohár a to middle. V pánské elitě vyhrál Honza Svoboda (SK SNS Smržovkaú před Vojtou Stránským a Jirkou Hradilem. V ženách pak opět Martina Tichovská, tentokráte před jihlavskou dvojicí, Renatou Paulíčkovou a Bárou Chudíkovou. 

Večer bylo na programu nejen dekorování vítězů obou sobotních závodů, ale taktéž dekorování celkových vítězů Českého poháru MTBO pro rok 2011. V mužích vyhrál Jiří Hradil (SKOB Zlín) a v ženách Martina Tichovská (USK Praha), oba zcela zaslouženě.

V neděli bylo na programu MČR družstev, které mapově i fyzicky důkladně prověřilo všechny startující závodníky, zejména ty z neelitních kategorií. Pořadí se po celou dobu závodu docela dost přelévalo, takže se bylo na co dívat. Po prvním úseku vedla OK Jiskra Nový Bor zásluhou Kryštofa Bogara, po druhém úseku LKT 80 Šumperk zásluhou Štěpánky Staňkové, po třetím úseku pak KOS TJ Tesla Brno díky Jaroslavu Ryglovi, po čtvrtém úseku OK Jihlava zásluhou Renaty Paulíčkové. Nakonec se však z vítězství radovalo stejně jako loni družstvo KOS TJ Tesla Brno (Míra Rygl, Hanka La Carbonara, Jarda Rygl, Adéla Štěpánská, Marek Pospíšek) před USK Praha (Zdeněk Laciga, Míša Lacigová, Jan Gajda, Martin Tichovská, Radek Laciga) a LKT 80 Šumperk (Tomáš Staněk, Štěpánka Staňková, Jirka Král, Maruška Březinová, Petr Sedláček). Celkem se MČR družstev zúčastnilo 37 týmů a potvrdilo se, že tento formát závodu do českého MTBO zcela jistě patří. Nejrychlejší časy dne zajeli Kryštof Bogar a Martin Tichovská.

Závodů se zúčastnilo necelých 350 závodníků, což je velmi solidní počet. Všichni musíme poděkovat pardubickým pořadatelům za skvělou tečku za letošní sezónou. Kompletní výsledky naleznete na webu závodů.

Nyní se již můžeme těšit na Český pohár MTBO 2012. Na pořadu má být předběžně 8 závodních víkendů, v nich 17 individuálních a 2 týmové závody. Přesnou termínovku a další podstatné informace očekávejte někdy v průběhu listopadu po jednání vedení sekce MTBO.

| přečteno 3340x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot