MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mistrovství ČR & Český pohár MTBO Šternberk

Od pátku do neděle (26.-28.8.) se ve Šternberku uskuteční první z vrcholů domácí MTBO sezóny, čeká nás HOLBA & LITOVEL ORIENT EXPRESS MTBO, jehož součástí je i sobotní MČR ve sprintu a MČR štafet. Víkend doplňují dva "běžné" závody Českého poháru na middlu a na longu. Pořadateli jsou bikeři z GIGANT Orienteering pod vedením Aldy Linharta.

Už jen začlenění do různých vrcholných soutěží (pohárů) MTBO dává tušit, že se nebude jednat o běžné závody Českého poháru MTBO - Český pohár, Mistroství ČR, World Ranking Event (WRE), World Master Series a navíc Slovenský a Maďarský pohár.

Program víkendu je docela hodně nabitý - v pátek odpoledne vše začne middlem, poté přijde na sobotní MČR ve sprintu a MČR štafet, jehož hlavním partnerem je SPORTICUS a vše završí nedělní long. Vzhledem k tomu, že páteční middle není začleněn do WRE a nejde ani o Mistroství ČR, tak se dá vlastně říct, že tento závod může většina účastníků brát jako seznámení s místními terény a způsobem klasifikace.

Centrum závodu je připraveno v autokempu Šternberk (Dolní Žleb), z tohoto místa budou startovat páteční a nedělní závod a navíc zde bude veškeré zázemí pro závodníky včetně večerní akce a vyhlášení. V sobotu se všichni přesunou do Domašova, kde bude centrum závodu pro sprint a pro odpolední štafety.

Kde hledat favority? Vzhledem k velmi úspěšnému MS z hlediska českých závodníků určitě v našich medailistech z Portugalska - Vojta Stránský, Vojta Ludvík, Kryštof Bogar, ty určitě potrápí nejen další naši nejlepší, ale hlavně Luca Dallavalle nebo Kevin Haselsberger. V ženách není přihlášena žádná zahraniční hvězda kromě tradičních účastnic ČP MTBO ze Slovenska a Rakouska, takže favoritky jsou tradiční - Martina Tichovská, Renata Paulíčková, Maruška Březinová, Stanislava Fajtová a Michaela Gigon.

Pořadetelé připravili i velmi bohatý program pro děti - trať MW10 tentokráte se smajlíky (páteční dětský závod je nakonec přesunut z důvodu bezpečnosti na sobotní večer po štafetách), ORIENT Bike school s dřevěnou dráhou zručnosti, ORIENT Kindergarten (školka) s honbou za pokladem a hraním na hudební nástroje a v sobotu dopoledne přijede speciálně pro malé kluky obrněné auto PANDUR.

Ani večerní program nezůstane opominut – ORIENT EXPRESS Show (taneční vystoupení studia AYSUN), HOLBA & LITOVEL HAPPY HOUR (pitný režim za sponzorské ceny), HOLBA & LITOVEL pivní štafety, ORIENT BIKE Party (punkrock kapela ZATREST). Po celý víkend budete moci doplnit energii z Cateringu SAMSON, navštívit alternativní vegetariánský stánek Vicko The Chef nebo zajít na ochutnávku do sýrárny Brazzale.

Závody, které pořádá Aleš Linhart, jsou známé ještě jednou věcí a to skvělou publicitou - všichni ostatní pořadatelé se máme co učit :-) Články v časopisech VELO, CYKLOTURISTIKA, reklamní spoty na RADIO BEAT a RADIO KISS, záštita nad závodem od starosty města Šternberk a určitě ještě mnoho dalšího.

Precizně zpracované informace o závodech najdete na stránce závodu, případně na Facebooku. Najdete tam již pokyny, startovky, plánky, tedy vše podstatné.

| Zobrazeno 3197x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru