MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství ČR + Český pohár - Fort Radíkov

O víkendu 25.-26.6. byl na pořadu první mistrovský víkend MTBO v tomto roce. Centrum bylo v okolí pevnosti Fort Radíkov, tedy kousek od Olomouckého Svatého Kopečku. Sobotu načalo MČR ve sprintu, poté následovalo MČR štafet a v neděli jediný letošní závod ve free-order.

Závody s názvem HOLBA & Liltovel ORIENT EXPRESS měly zázemí v prostorách Chaty pod Věží, která přímo sousedí s pevností Fort Radíkov. Centrum sice nebylo moc prostorné, přesto většina závodníků bydlela přímo v centru a všechno potřebné se do centra závodů vešlo, včetně dojezdu všech 3 závodů i startu štafet. Počasí bylo na červen neobvykle chladnější, spíše aprílové, ale nakonec průběh víkendových závodů nijak nenarušilo.

V sobotu dopoledne čekalo závodníky MČR ve sprintu, terén ani stavba však nebyly pro sprint zrovna typické. V mužích vyhrál Jiří Hradil (SKOB Zlín) před Markem Pospíškem (KOS TJ Tesla Brno) a Radkem Lacigou (USK Praha), v ženách pak Renata Paulíčková (OK Jihlava) před Martinou Tichovskou a Míšou Lacigovou (obě USK Praha). Odpoledne bylo na programu MČR štafet, které mapově i fyzicky důkladně prověřilo všechny startující závodníky. V mužích bylo již od počátku jasné, že o vítězi se rozhodne mezi štafetou OK Jiskra Nový Bor (Kryštof Bogar, Jan Svoboda, František Bogar) a KOS TJ Tesla Brno (Martin Ševčík, Miroslav Rygl, Marek Pospíšek). Po prvním úseku přijel Kryštof Bogar (věkem ještě dorostenec) těsně před Martinem Ševčíkem, takže nakonec rozhodl 2.úsek, kde hostující Honza Svoboda (SNS Smržovka) odjel o 5 minut Mírovi Ryglovi a finišmanovi borské štafety již jen stačilo neudělat chybu. Třetí místo získala s přehledem štafeta A-TEAM Bruntál (Radek Vala, Petr Jašek, Matěj Peths). V ženách vyhrály jako obvykle štafeta USK Praha (Míša Lacigová, Marie Hrdinová, Martina Tichovská) před OK Jihlava (Adéla Štěpánská, Bára Chudíková, Renata Paulíčková) a OK 99 Hradec Králové (Pavlína Chaloupská, Vendula Doležalová, Kateřina Lamichová). Nedělní závod ČP ve free-order byl atypický výměnou map (mužská elita měla dokonce 3 mapy). V mužích vyhrál Marek Pospíšek těsně před Honzou Svobodou, s větším odstupem byl pak Martin Ševčík. V ženách vyhrála taktéž těsně Martina Tichovská před Renatou Paulíčkovou a ještě juniorkou Marií Březinovou (LKT 80 Šumperk). 

Závodů se zúčastnilo necelých 300 závodníků, což je takový průměr. Poprvé v historii ČP se použil při MČR ve sprintu koeficient 1,1, který má za úkol zvýšit prestiž mistrovských víkendů. Kompletní výsledky naleznete na webu závodů.

Hned příští víkend nás čekají závody MTBO 5 DAYS v Plzni a okolí, do Českého poháru se započítává pouze E2, E3 a E4. Přihlášeno je přes 450 závodníků, hlavně v elitních kategoriích najdete ve startovkách hodně zahraničních závodníků. Nedělní E2 (long) a úterní E4 (middle) jsou započítávány do WRE. Poté již čeká Český pohár MTBO prázdninová pauza, kdy se budou konat pouze závody typu Bike Adventure. 

| přečteno 2782x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot