MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistroství ČR - Lipnice nad Sázavou

O víkendu 3.-4.9. pořádal oddíl OK Jihlava v okolí Lipnice nad Sázavou 16. a 17. závod Českého poháru MTBO 2011, které byly zároveň mistrovskými závody. V sobotu se jel long, v neděli pak middle.
Sobotní MČR v longu mělo centrum o obce Kejžlice a jelo se na mapě Orlovy. Terén se vyznačoval typickým zvlněným terénem. Postupy nebyly moc dlouhé, spíše middlové. Prostor pro mistrovství v longu optimální. V ženách vyhrála suverénně o 6 minut Martina Tichovská (USK Praha) před Stanislavou Fajtovou (ŠK Vazka Bratislava) a ještě juniorkou Marií Březinovou (LKT 80 Šumperk). V mužích vyhrál Martin Ševčík (KOS TJ Tesla Brno) o necelé 3 minut před Jirkou Hradilem (SKOB Zlín), tito 2 závodníci se sjeli již na 6.kontrole a zbytek závodu jeli víceménně spolu. Třetí skončil Radek Laciga (USK Praha).

Nedělní MČR v middle mělo centrum přímo v Lipnici nad Sázavou a jelo se v přilehlém lese s množství zatopených lomů. Oproti sobotě přibylo hodně malých cestiček, které daly závodníkům mapově zabrat. V ženách vyhrála opět Martina Tichovská (USK Praha) před Stanislavou Fajtovou (ŠK Vazka Bratislava) a Natálií Tyszovou (KOB Děčín). V mužích potvrdil pozici našeho nejlepšího bikera Jirka Hradil (SKOB Zlín), který vyhrál před Jaroslavem Ryglem (KOS TJ Tesla Brno) a Františkem Bogarem (OK Jiskra Nový Bor).

Kompletní výsledky najdete na webu závodu. Závody přilákaly po oba dny necelých 330 účastníků. Počasí závodům přálo a dalo se označit za opravdu letní. Hned tento víkend nás čekají další závody ČP MTBO, tentokráte německý oddíl z Wehrsdorfu závody malý kousek za Šluknovem.

| přečteno 2791x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Pepek |
startování SI
Pěkný závod to byl, v sobotu fyzicky náročný, ale hodně mě iritovalo to, že jsem musel startovat min. 8 kontrol. Překvapila mě ta dlouhá odezva s rychlým čipem (pak mi došlo, že startuju jednotky), což potom ražení za jízdy a to bylo MČR. Stavitel jednotek by měl mít za povinnost ji probudit.
Albert |
Pokud tě to aspoň trochu uklidní, tak se to stává i o level vejš - na MS při štafetách si na to stěžovali oba první úseky. Což nemění nic na tom, že zanašeč by to 100% udělat měl.
Matěj |
stává se to skoro pořád, a nasere to, znám to. Co kdyby to třeba startovala červená skupina :-D
Véna |
Re: startování kontrol
Za pořadatele musím říci, že jsme před roznášením startovali opravdu všechny kontroly (já osobně). Bohužel jsme kontroly roznášeli s poměrně velkým předstihem a tak se holt asi u některých stalo, že opět usnuly. To mě mrzí, ale vzhledem ktomu, že tyto kontroly se už neprogramují jak dřív (nenastavuje se čas probuzení), tak pak jediné řešení je kontroly znovu objet a oživit a to už nebylo v našich silách.
Meloun |
Re: Re: startování kontrol
No to bude tím, že jste je budili před roznášením :o) To chce tu kontrolu vzbudit znova v okamžiku, kdy ji jako zanašeč zanesu a opouštím, že jo :o) Ale jak píše Albert, stává se i na MS (loni i letos).
Duk |
Re: Re: Re: startování kontrol
No, to že se to stává i na MS bych bral jako významné pořadatelské selhání a nepoužíval bych to v tomhle případě jako obhajobu...
Duk |
Re: Re: Re: Re: startování kontrol
Ale abych tady nehaněl, tak závody byly famózní, hlavně nedělní middle byl na 10kový mapě naprosto vynikající.
KLádin |
Re: Re: Re: Re: Re: startování kontrol
mě se teda mnohem víc líbil ten sobotní middle na 110 min...:-) Ale i tak doufám že to o tomto víkendu to bude konečně pořádnej long se vším všudy.
Albert |
Re: Re: Re: Re: startování kontrol
To nebyla obhajoba Duku, spíš povzdech...
xOB |
Re: Re: startování kontrol
Sice se nenastavuje cas probuzeni, ale nastavuje se za jak dlouho ma usnout. Takze kdyz vim, ze to budu stavet delsi dobu pred zavodem, tak tam dam taky delsi cas na usnuti.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot