MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

MERIDA BIKE ADVENTURE 2008
orientační závod na horských kol
Již se to blíží!

BA8
Již jsme Vás informovali o orientačním bodovacím závodu dvojic na horských kolech. Jeho termín se závratně přiblížil – poslední červencový víkend 26. - 27. 7. 2008 se tato už věhlasná akce uskuteční mezi Vltavskými břehy a Brdskými hřebeny.
Stručný popis

Merida Bike Adventure je 2-etapový bodovací závod dvojic na horském kole s mapou, kde je připraveno několik kategorií pro různě zdatné sportovce. Je důležitá fyzická zdatnost, ale též záleží na spolupráci páru, jelikož dvojice musí absolvovat celou trať společně. Je to také orientační závod, takže kromě dobré fyzické kondice je též důležité přemýšlet, zvolit vhodnou trasu a hlavně nezabloudit! Tak se závod pro některé páry stává nejen fyzicky, ale též psychicky velmi vyčerpávající. Jedná se o naprosto neobvyklý sportovní koncept, který pořadatalé převzali z Velké Británie, kde se začal jezdit jako protipól k MTB maratónům.

O startujících

Limit 1000 startujících byl letos vyčerpán v rekordních 12 hodinách! Účastníci se tradičně sjíždí z mnoha zemí Evropy. Tento závod se tedy stal populární pro bikery ze všech koutů Čech, Rakouska, Slovenska, Německa nebo Polska, ale nejsou výjimkou ani závodníci z Austrálie, Anglie nebo Zélandu. Všichni tito lidé jsou lákáni rozmanitostí tratí, netradičním pojetím cyklistiky, příjemně stráveným víkendem v přírodě a v neposlední řadě organizačně kvalitní akcí. Akci zajišťuje oddíl orientačního běhu USK Praha.

Pro veřejnost

Vzhledem k rychlému vyčerpání všech startovacích míst, se pořadatelé rozhodli pro možnost BA Open. Tedy dáme prostor i těm ne-předem registrovaným – na prezentaci si mohou vyzvednout mapu s kontrolami a po odstartování posledního předem registrovaného závodníka si mohou vyzkoušet „vostrý“ start ze startovacího oblouku, změřit čas a pak sečíst objeté body a tak se aspoň pomyslně poměřit s ostatními startujícími. Tímto způsobem si mohou BA vyzkoušet např. ti, co se nemohou zúčastnit celého víkendu, nebo nikdy nic podobného nezkoušeli a obávají se, že by to nezvládli.

Jiné akce v oblasti

Brdský hřeben je velkým lákadlem pro nejrůznější MTB disciplíny (od maratónů, přes MTBO, cross country nebo down hill sjezdy), ale Merida Bike Adventure je suveréně tou největší akcí letošní sezóny. Letos v květnu tu např. oddíl USK Praha uspořádal také český pohár MTBO v Mníšku pod Brdy nebo dobříšský klub SK Vlaska uspořádal populární Brdman Cross. Dostupnost této oblasti z celé republiky nahrává obrovskému zájmu o všechny akce v okolí.

Zajímavost na závěr

V minulých ročnících se závodu Bike Adventure zúčastnila velká řádka českých vrcholových sportovců, včetně několika mistrů světa, Evropy, republiky, ale i olympijských medailistů – např. Lukáš Bauer, Martin Koukal nebo Radim Kořínek. V letošním roce se závodů zúčastní naše nejúspěšnější sportovkyně posledních let – lyžařka Kateřina Neumannová, o umístění bude bojovat ve dvojici s Petrem Vaňkem. Bez šancí nebude ovšem ani Michaela Gigon (čtyřnásobná mistryně světa MTBO) v páru s partnerem Andy Cohnem.

Datum a místo konání, více informací

Závod se koná 26. - 27. 7. 2008 v prostoru mezi Vltavským břehem a Brdským hřebenem se shromaždištěm ve střeleckém areálu Dobříš.
Více informací najdete na www.bike-adventure.cz.

Kontakt:

Michaela Lacigová, USK Praha
Telefon: +420 720 546 994
info@bike-adventure.cz

| Zobrazeno 5539x | MTBO ostatní | Míša Lacigová
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru