MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Merida Bike Adventure 2008

Nenechte si ujít závod, pro který bylo horské kolo stvořeno.

BA8
Merida Bike Adventure, originální bodovací závod dvojic na horských kolech, se letos koná v termínu 26.-27.července 2008. Je to dvouetapový závod, při kterém strávíte v sedle 1.etapy (sobota) 4 hodiny a 2.etapy (neděle) 6 hodin.

detail
detail
detail
Trať si určíte podle turistické mapy, na které jsou vyznačena kontrolní stanoviště, která nemají pevné pořadí. Jednotlivá kontrolní stanoviště jsou obodována a záleží jen na Vaší strategii, orientaci a správném odhadu Vašich fyzických možností jakou trasu si zvolíte. Celý závod vyhrává ten, kdo nasbírá v daném časovém limitu nejvíce bodů. Celý závod musíte absolvovat ve dvojici, takže výběr partnera či partnerky je dalším klíčem k úspěchu. Spát mezi etapami můžete přímo v centru závodu ve vlastním stanu. Letošní ročník se koná v rozmanité části středních Čech mezi brdskými Hřebeny a údolím Vltavy – centrum závodu bude u obory Aglaia na severním okraji Dobříše. V loňském roce se tento mimořádný závod konal na Vysočině – centrum bylo u hotelu SKI v Novém Městě na Moravě. Více informací najdete na www.bike-adventure.cz.

Pořadatelé z USK Praha se i letos budou snažit dodržet vysoký standard závodu samotného, ale mají pro účastníky připraven i osvědčený bohatý doprovodný program, který je rovněž doplněn o několik novinek.

Mezi již klasické doprovodné aktivity patří Baby Zoom (dětská školka), Bike Tunel (cyklo servis) a večerní program pro každého. Další z osvědčených praktik je použití elektronického ražení kontrol Sport Ident a ceny pro vítěze od společností Craft, Rock Point a Merida.
BA foto express - expresní foto na památku přímo v cíli závodu od fotokiosku bezvafotky.eu
Trička BA8 - stylová trička v designu BA8 na objednávku v přihlášce
Novinkou letošního ročníku bude SMS výsledkový servis - zasílání výsledků a startovního času 2. etapy SMS zprávou na uvedený telefon

Co říci závěrem? Tratě jsou téměř připraveny a závodníci plně natěšeni. Zveme každého a těšíme se na Vás.
Pravidelné novinky a více informací se dozvíte na www.bike-adventure.cz.

Kontakt: Michala Lacigová , USK Praha, mobil + 420 720 546 994

Základní charakteristika akce Bike Adventure

Bike Adventure vzniklo v České republice jako určitá alternativa masovým cyklistickým maratonům. Boom horské cyklistiky přilákal na kolo do přírody tisíce amatérských sportovců, ne každému se ale jízda v davu maratónců a po předem vyznačené trase líbila. Bike Adventure představuje návrat k původnímu smyslu horské cyklistiky – objevování neznámé krajiny v sedle terénního kola.

Inspirací českého závodu se staly podobné akce, konané od 80. a 90. let ve Velké Británii a Německu. Stejně tak jako při zahraničních závodech, vyznačuje se i Bike Adventure několika základními charakteristikami:

  • detail
    Bike Adventure je závod dvojic. Mužských, ženských či smíšených. Znamená to, že celý závod musí pár absolvovat společně a že si tedy musejí oba partneři navzájem vyhovovat – fyzicky i psychicky. Pro úspěch v závodě není nic horšího, než když oba jezdci začnou v průběhu závodu bojovat proti sobě. Populární jsou zejména kategorie mixů, start na této akci bývá totiž oblíbenou zkouškou partnerské soudržnosti.
  • Bike Adventure je závod dvoudenní. Nestačí tedy makat první den a v cíli padnout vysílením, je třeba nastoupit na start i druhý den závodu a vybojovanou pozici z první etapy pokud možno udržet nebo ještě zlepšit. Do celkového výsledku se počítají oba dny dohromady.
  • detail
    Bike Adventure je závod, kde si každý volí trasu sám podle svých možností a schopností. Účastníky tedy neodrazuje předepsaná vzdálenost, kterou by měli ujet, ani se nemusejí strkat v dlouhém hadu cyklistů jedoucích na společné trati. Před závodem obdrží každá dvojice turistickou mapu a souřadnice kontrolních stanovišť, která jsou vytyčena v terénu. Každé stanoviště má určitou bodovou hodnotu a záleží jen na vlastním rozhodnutí závodníků, které stanoviště objedou, aby se stihli vrátit do cíle v předepsaném časovém limitu. A právě to je další charakteristikou závodu:

Bike Adventure je přístupné všem zájemcům – trénovaným sportovcům i nadšeným amatérům. Každý si dokáže najít svou ideální variantu, která mu nejlépe sedne jak z pohledu délky trati, tak i obtížnosti volby postupů mezi stanovišti. Mnozí účastníci si na této akci také splní tajný sen porazit své týmové kolegy, kteří jsou na běžných maratónech k neporažení. Ale tady, především díky nutnosti zvolit si tu nejvhodnější kombinaci stanovišť a stihnout časový limit, se jim to může podařit. A právě týmová soutěživost je dalším typickým rysem Bike Adventure.

| Zobrazeno 4001x | MTBO ostatní | MTBO.cz

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Albert |
Já teda vůbec nechci vypadat jako kverulant, ale dávat pozvánku na závod týden poté co jsou naplněné kapacity přihlášek mi připadá... asi kruté vůči těm co to propásli :)
vodr |
Re:
a ještě v závěru napsat: zveme všechny, těšíme se na každého". Na každého se možná těšíš ty Míšo, ale ne každý tým má tak zkušeného bosse jako my máme Hášu.
Meloun |
Nejzkušenějšího přihlašovatele máme my Pedrose, kerej to slíbil přihlásit celýmu oddílu a upozorňoval na termín už tejden předem a pak sme ho těsně před naplněnim kapacity tahali po kalbě z postele telefonama :o)
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru