MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ME MTBO 2011 je tu

Druhý vrchol mezinárodní MTBO sezony - Mistrovství Evropy a finále Světového poháru je konečně tu. V pondělí 19. září si ve městě Vyborg rozdělí závodníci první medailovou sadu - za sprint. Další závody pak již budou v klasickém lesním terénu tzv. Karelské šíje. A jak už to na ME bývá, půjde to ráz na ráz.

Na rozdíl od MS zde totiž není kvalifikace na klasiku a donedávna nebyl ani volný den. Ten sice IOF nakonec zavedla, ale pořadatelé toho rychle využili a zařadili do něj jako modelový závod americké štafety - neboli okruhový sprint dvojic.

Ten bude ale na pořadu až ve čtvrtek a půjde tak trochu o závod relaxační - byť se pojede o cenu Garmin (cob to asi bude?). V úterý se totiž bude bojovat o další medaile a tituly na middlu a hned ve středu ve štafetách. Celý program ME zakončí pak klasika s hromadným startem podobně jako tomu bylo hned při prvním ME v Polsku. 

Největší medailové ambice budeme mít podobně jako na MS ve sprintu a ve štafetách, ale ani na dalších tratích se určitě naši reprezentanti budou prát o přední příčky. Vždyť krom Evropských titlů půjde i o celkové hodnocení světového poháru. 

Krom soutěží dospělých proběhnout v Rusku také tradiční závody mládeže - evropský pohár dorostu a juniorů. Protože junioři už za sebou mají JMS, bude české mládí zastupovat pouze čtveřice dorostenců.

Jmenovat favority ME není tak složité. Jsou stejní jako vítězové závodů MS, které skončilo před třemi týdny. A krom toho budou o poznání silnější domácí Rusové a velké věci se dají čekat i od Finů (ne že by toho v Itálii předvedli málo). 

Tak nám držte palce a sledujte stránky závodů.

| přečteno 2171x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot