MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

ME middle: Nedomlelová a Tuma stříbrní, Stránský slaví bronz

Odložený šampionát pro dospělé, mládež i veterány začal pro české barvy výborně. Na tratích kolem portugalského Abrantes se daří juniorce Lucii Nedomlelové, která v prvních dvou dnech získala dvě stříbrné medaile ze sprintu a z krátké trati. Další middlové medaile pak vybojoval Matěj Tuma mezi juniory a Vojtěch Stránský v mužské elitě.

Portugalské lesy rozpaluje slunce a rozehrává všechny vůně jihu. V pátek se ale startovalo již za chladného rána a světe div se, mnozí na rozjetí potřebovali i druhou vrstvu oblečení. Rtuť na teploměru však stoupala rychle a ani první startující se na trati nevyhnuli teplotám kolem 30°C. Nicméně šampionát započal už ve čtvrtek, kdy se na start sprintu postavili junioři a dorostenci. Veteráni si pak střihli mass start. Zrekapitulujme si tedy nejprve čtvrteční závody.

Z českého týmu nejvíce zazářila Lucie Nedomlelová (W20), která si dosprintovala pro druhé místo 20 vteřin za Alenou Axenovou z Ruska. V Juniorech nejlépe dopadl Matěj Tuma, Který na vítěze ztratil 1:24 a dojel tak na osmé příčce. V dorostenkách od sebe vteřina dělila Sofii Stránskou a Lucii Messnerovou na 13. a 14. pozici. Antonín Svoboda v dorostencích dojel těsně za top 10. I v masters kategoriích máme úspěšné reprezentanty. Zlato si z mass startu odnesl Jiří Stránský v M40 a stříbro má Iva Mědílková ve W45.

V pátek byl pro všechny kategorie na programu middle. Přes to, kolik vrstevnic je na místních mapách zaneseno, byly tratě pouze mírně zvlněné. Terén nabídl typické eukalyptové plantáže a příjemně sjízdné cesty bez záludností. I mapa byla dobrá, jen tratě byly o něco kratší, než by měly být. Na ženy čekala trať s parametry 16,3 km, 350 m převýšení a na muže 19,4 Km, 470 m převýšení, které správnými volbami kleslo o dalších 100 m. Jediná kategorie, která se trefila do směrných časů byli junioři. V dámské i pánské elitě byli vítězové zhruba o 5 minut rychlejší a v juniorkách, dorostencích a dorostenkách dokonce o 10 minut. Snad tedy budou mít o to více sil na následující long.

Stříbrní junioři Lucie Nedomlelová a Matěj Tuma

Junior repre může zase slavit medaile. Lucie Nedomlelová opět dojela na druhé pozici. Protože je po nemoci, na trati se sebou po fyzické stránce bojovala. Mapově ale jela čistě, zaváhání na třičtvrtě minuty přišlo až na předsběrku. Na portugalskou vítězku Marisu Costu jí v cíli scházelo 2:24. I Matěj Tuma si dojel pro stříbrnou medaili. Ten s kalibrováním mapy na svou rychlost bojoval naopak ze začátku závodu, kdy přejížděl odbočky. Od desáté kontroly ale roztočil nohy, protože jak říká  „Pak už to byla jenom palba vždycky jenom rovně po cestě a uhnout doprava.“  V dorostenkách dopadla nejlépe Sofie Stránská, která na trati dva postupy mapově neustála a uzavírá top 10. Adam Černík v dorostencích obsadil čtrnáctou pozici.

Lucie Nedomlelová stříbrná

Matěj Tuma stříbrný

Bronzový Vojtěch Stránský následovaný Bogarem a Ludvíkem

V dámské elitě se do top 10 vešla Veronika Kubínová. V cíli spokojená nebyla, nepomohla ani slupka od banánu pro štěstí, kterou si vezla v kapsičce. Než se sladila s mapou, ze začátku udělala několik špatných voleb i realizací postupu. Pak se do toho ale dostala a postupem závodu už jen zrychlovala. Na pěkné 14 pozici se umístila Vendula Musilová. Zvolila taktiku pohlídat si jedničku, ta jí sedla a pak se jí jelo mapově dobře, jen fyzicky trochu bojovala. Na vyhlášení Mužské Elity jsme mohli tleskat hned třem borcům. Vojtěch Ludvík udělal chybu na dvě a půl minuty hned v začátku závodu na třetí kontrolu. Nezabalil to a i přes několik horších voleb mu jeho výkon nakonec vynesl pátou příčku. Bramborovou medaili vyhrává Kryštof Bogar. Rychlý závod jel opatrně, hlídal si mapu a až na jednu zbytečnou fikačku zajel čistě. Nejvíce se překvapil Vojtěch Stránský. Trať se mu líbila, po závodní pauze od sebe neměl očekávání, nekladl na sebe stres a věděl, že může jenom překvapit. Mapově se mu podařilo zajet téměř čistý závod a v cíli doufal, že to bude do top 10. No… Může slavit bronzovou medaili.

Vojtěch Stránský třetí v elitě

Veteráni také slaví

Ve veteránských kategoriích na middlu slaví zlato Martin Štěňha v kategorii M45 s Tomášem Zrníkem v kategorii M50. Stříbro si vyjela Iva Mědílková v kategorii W45 a pro bronz si dojeli Pavel Bureš v M45 a Alexandr Toloch 3. v M50.

| Zobrazeno 1367x | Reprezentace | Val Kamererová
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot