MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

MČR+ČP Mostek - předzávodní informace

O tomto víkendu - 20. a 21. září - se bude konat vrchol domácí MTBO sezóny v Mostku u Trutnova. Čekají nás sobotní MČR na middlu a nedělní MČR na longu. Zároveň se jedná o 15. a 16. závod Českého poháru MTBO 2014. Pořadatelem je podkrkonošský oddíl OK Jilemnice.

Centrum závodu bude připraveno v areálu Autokempu Mostek, který obec Mostek pro akci zapůjčila a které patří velký dík za vstřícnost.

A co nás vlastně čeká? Každý den má terén poněkud jiný charakter. Sobota rovinatější, celkem slušná průjezdnost. Neděle hlavně u delších tratí odzkouší kazabrudská údolíčka a doufejme pro plnohodnotný zážitek ve slušné počasí. Terén orientačně sice panenský není, ale biky s mapníkama ho budou brázdit poprvé.

Kde hledat favority? V mužské elitě bude jistě favoritem Jiří Hradil, který doma nechává stánek a soustředí se pouze na závod. V ženské elitě pak bude zajímavé sledovat útok mladých závodnic na zkušenější, ostřilené kolegyně. Veteráni slibují boj možná ještě urputnější. Na sobotní middle je přihlášeno necelých 300 bikerů a cca o dvacet více na nedělní long. Ze zahraničích dresů budou vidět polské a italské.

Tratě pro veřejnost ve variantě Long prověří fyzičku a bude spíše pro aktivní sportovce. Short bude hezkým nakouknutím do světa MTBO. MTBO je třeba zpopularizovat hlavně u děvčat v kategorii W20, kde se zřejmě strhne boj pouze o první místo. Každý den má terén poněkud jiný charakter.

Pořadatelé připravili i zajímavý sobotní večerní program - je připravena produkce kapel Cémur Šámur (pamětníci pamatují z MTBO v roce 2008 v Horní Branné) a spolukapely Flendrs.

Informace o závodech najdete na stránce závodu. Pokyny byly uveřejněny již ve středu, startovky dnes odpoledne.

PS: Článek byl sestaven z informací od ředitele závodu Davida Hlaváče a pouze lehce editován

| přečteno 2635x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot