MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

MČR štafet + ČP - Hradec Králové - předzávodní informace

O tomto prodlouženém víkendu - 8. až 10. května - nás čeká první vrchol sezóny a to MČR štafet, které se koná netradičně již na začátku sezóny. Dále v průběhu víkend se budou konat pohárové závody v longu a middlu, kde se jedná o 3.-4. závod ČP MTBO 2015. Pořadatelem je GHOST RUBENA MTBO Racing Team (XHK) a závody mají centrum v kempu na Stříbrném rybníku kousek od Hradce Králové.

Začněme nejdříve informacemi o mistrovském závodě, tedy štafetách. Čeká nás velmi rychlý závod v rovinatém terénu protkaném čtvercovým systémem dobře sjízdných cest. V hlavní mužské kategorii je přihlášeno 38, včetně jedné zahraniční (Austria MTBO Team). V ženské katerogii je přihlášeno 21 štafet. Favority závodu mužských štafet jsou týmy TBM - KOS Tesla Brno, VSP - USK Praha. V ženách se o titul pravděpodobně utkají štafety SJI - OK Jihlava, VSP - USK Praha a SKV - TJ Slovan Karlovy Vary.

Program pak pokračuje v sobotu longem a v neděli middle. Celkový počet přihlášených závodníků každý den převyšuje počet 400 bikerů. V mužské elitní kategorii je přihlášeno celkem 47 závodníků, včetně reprezentantů Polska a Rakouska. Největšími favority pro oba dny jsou především trojice nejlépe umístěných borců v loňském žebříčku ČP Pospíšek, Lauerman, Svoboda. V ženách je přihlášeno v elitní kategorii 25 závodnic včetně dvou zahraničních z Polska a Německa. Za favoritky budou platit právě zmiňované zahraniční reprezentantky Anna Kaminska a Anke Dannovski, z našich pak dvojice Paulíčková, Tichovská.

Long přinese zajimavé volby na dlouhých postupech, hlavní kategorie se přesvědčí, že i v okolí Hradce Králové je občas nutné vyjet nějaký ten kopec. Obecně však půjde opět o velmi rychlý závod napříč všemi kategoriemi. Terén pro middle bude rovinatý, velmi rychlý, v závěru zpestřený o průjezd zajímavou semiotevřenou lokalitou přírodní památky Na Plachtě.

Sjízdnost hlavních lesních komunikací je velmi dobrá i za mokra, některé slabší cesty však mohou při dešti závodníky potrápit. Ve všech závodních lokalitách probíhá průběžná těžba dřeva a příměstské části lesa jsou o víkendech a svátcích hojně navštěvovány místními občany. Dbejte proto prosím zvýšené pozornosti během závodu. Terény byly částečně využity při pořádání ČP MTBO v roce 2012 oddílem OK99 pro závody v Ultra longu a Middlu. Terén se v některých místech změnil díky těžbě dřeva. V závodním prostoru se nachází cca 10-ti kilometrový okruh pro cyklisty a in-line bruslaře, tuto komunikaci nebudou moci z hlediska bezpečnosti bikeři během závodu použít.

Večer se pořadatelé kromě klasické hudební produkce pokusí nabídnou projekci některých hokejových zápasů probíhajícího MS 2015 v Praze. Mezi nejvýznamější sponzory patří: Haven, Give.cz, X-Iont, NaviTel, TopSports, 1ONE Energy a o.s. SportVisio. Zvláštní poděkování patří oboum pěším orienťáckým oddílům Slavia Hradec Králové a OK99.

Podrobnější infromace získáte jak na webu závodu, tak na Facebookové události.

PS: Článek byl sestaven na základě informací od ředitele závodu Václava Husáka a byl pouze editován.

| přečteno 2511x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot