MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

MČR Racková - předzávodní informace

O tomto víkendu, 1.-2.9., nás čekají vrcholné závody letošního Českého poháru MTBO, MČR na middlu a MČR na longu. Pořadatelem je oddíl SKOB Zlín a centrum je v obci Racková nedaleko od Zlína.

Na závody je předběžně přihlášeno cca 260 závodníků. V dámské elitě se mezi favoritky řadí hlavně Markéta Kuchařová, Renata Paulíčková a taky se vrací forma po studijních povinnostech Martině Tichovské. U mužů jsou favority při neúčasti našeho pořádajícího Jirky Hradila, Honza Mak Svoboda, Marek Pospíšek, Franta Bogar a taky může překvapit Jarda Rygl. Zajímavostí je vložený závod pro místní občany „Racková open", kterého se zúčastní po odstartování závodů MTBO cca 30 závodníků. Ze zahraničních závodníků přijedou jako obvykle Slováci a Míša Gigon.

Terén je velmi rozmanitý. Páteřní cesta celého hřebenu, který vede od přehrady ve Fryštáku až po obec Hostišovou, je asfalt, kde se dá pěkně smažit, doplněný velice dobře sjízdnýma širokýma lesníma cestama, až po technicky náročné pěšinky. Jedná se o příměstský les, tudíž i malé cesty jsou dobře jetelné. Les je jak smrkový, tak krásný vzrostlý bukový s překrásnými scenériemi Zlínského údolí. Naposledy tady závody byly v roce 2005, ale z jiné části lesa. Jednalo se o štafety a scorelauf. Zvítězil Martin Ševčík a Hana La Carbonara.

V obci Racková nalezli pořadatelé neuvěřitelné zázemí, od starosty počínaje až po fotbalový klub, který se stal v průběhu roku téměř partnerem. Zajímavostí obce Racková nesporně je, že nám dala naši čerstvou bronzovou olympijskou medailistku ve střelbě z malorážky Adélu Sýkorovou.

Kulturní program bude odpovídat významnosti závodu. Pořadatelé připravili patrně historicky první volbu Miss MTBO, která navíc vylosuje jednoho hlasujícího a budou odměněni vyhlídkovým letem nad Rackovou. Největšími sponzory jsou Force, Continental, Zlinský kraj a Sigg.

Počet závodníků je tentokráte o cca 80 lidí menší než v celé jarní části sezóny. Je to divné, jedná se o MČR a dálnice vede až téměř do Zlína. Pokyny i startovky budou na webu pravděpodobně ve středu nebo ve čtvrtek. Veškeré potřebé informace najdete na webu závodu.

PS: Článek byl sestaven ze zajímavých informací od ředitelky závodu Michaely Hančíkové a pouze lehce editován.

 

| přečteno 3269x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Jelca |
D21E vs chlapi
Ze maji H21A pravidelne delsi trat nez D21E, s tim uz jsem se smiril, i kdyz to neodpovida vykonnosti u nas doma :-) Ale pri pohledu na nedelni trate - D21E 14,2/410, H21B 17,4/575, H21C 14,9/460 si rikam jestli to nemame nekde divne nastavene... Tim nerikam, ze se poradatel netrefi do smernych casu, ale treba jestli neni problem v tech smernych casech nebo v kombinaci obojiho
Mirek Kalina |
Re: D21E vs chlapi
Ahoj, něco podobného mě taky napadlo, když jsem včera koukal na parametry tratí pro H21A a D21A. Při sobotním middlu je rozdíl jen 2,1km (10,2 vs 8,1), v nedělní klasice však je rozdíl 10,4km (22,7 vs 12,3). Problém je podle mé úvahy způsoben tím, že všechny ženské kategorie nemají skoro žádný časový rozdíl mezi doporučenými směrnými časy pro middle a long. Například u D21A může mít middle maximální doporučenou délku 42,5min a nejkratší long může mít 52,5min, což je vlastně to samé. U H21A je rozdíl v délce mnohem markantnější - middle max 50min a long min 80min. Možná by stálo za úvahu s tím něco udělat, aby se holky při závodech na longu dostatečně projely.
Albert |
Něco se s tím udělat určitě dá. Pro začátek by bylo fajn, kdybys ty čísla cos vypočítal nějak sesumíroval a ideálně z toho vytvořil nové znění pravidel o směrných časech. Pak se o tom dá mluvit, eventuelně to nechat schválit podzimní shromáždění sekce.
Jelen - stále ještě HE |
Bohemka
Mě by zase zajímalo, jestli se tratě nebudou křížit s Bohemkou? Nerad bych někde do protivky potkal Honzu Kopejdu :) PS: Jinak připomínám, že vždycky když jsem byl na závodech ve Zlíně (jezdím 15 let), vedl nějaký (někdy i ideální) postup mimo mapu. Pravidla hovoří jasně, mimo mapu to není prostor závodu....
Jahudka J.e.d. |
Re: Bohemka
Nemyslela jsem si, že budu reagovat na komentáře ke článku, ale na toto musím. Jaká Bohemka????? Snad Barumka, ne?
Jelen - stále ještě HE |
Re: Re: Bohemka
Jasně že Barumka :)
PR |
Osudova setkani
a co kdyby se ty trate krizily treba s nejakou Moravankou? :-) tech tu bude fakt dost
Marťas |
Scorelauf?
Nechci být hnidopich, ale v roce 2005 se ve Zlíně jel Free Order, což NENÍ Scorelauf. Nepočítají se při něm body a komu chybí kontrola je DISK.
Radek Vintr |
výsledky
Bohužel se zatím nepodařilo přidat výsledky na web závodu. Jsou k dispozici tady: http://www.bestik.cz/vysledky/result.php?id=120901001 http://www.bestik.cz/vysledky/result.php?id=120902002
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot