MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mamuti zahájí sezónu 2016 Ultra Longem a Middlem

Pár dnů v novém roce 2016 uběhlo a pomalu klepe na dveře otvírák sezóny, který bude tentokrát z dílny nově vzniklého klubu Mamuti z Lipovky. Za necelé dva měsíce vás přivítáme v malé vesničce Čestice v blízkosti Častolovic. O víkendu 7. - 8. 5. 2016 pro vás uspořádáme dvojzávod Českého poháru na trati Ultra Longu a Middlu. Terén bude pro bajkery v panenském prostoru a to mezi Týništěm nad Orlicí a Kostelcem nad Orlicí.

Z části se bude jednat o hradeckou rovinu, ale taktéž na vás čekají i krátká, ale intenzivní stoupání na těžké podložce. Prostor Sklenářky byl naposledy mapován před 17 lety a prostor Zdelova loni. Takže na mapaře Pepu Doležala a z malé části i Radka Sedláka čeká prostor kolem 25 km2. Na bohatě aktualizovaném webu pořadatelů naleznete již rozpis, ukázky z mapování, ukázky starých map závodního prostoru a k tomu navíc je otevřen pro vaše přihlášení ORIS.

Jak se patří na otvírák sezóny, tak máme na sobotní OPEN párty připraven koncert ve stylu COUNTRY (skupina KALUMET). Na účastníky jsou natěšení taktéž místní, kteří věří, že nás ukojí svým občerstvením, které si vzali pod svá křídla.

Zázemí závodu bude kousek od lesa v areálu TJ Sokol Čestice. Cíl bude hned na kraji lesa cca 1,5km od centra a na starty se krásně projedete po místních cyklostezkách ( v sobotu cca 7 km a v neděli cca3,5km). Ubytování je z menší části přímo v areálu nebo cca 200m od něj v pěkné tělocvičně s teplými sprchami.

Pořadatelé vás všechny tímto zvou na otvírák sezóny 2016 v MTBO.

Za tým Mamutů Radek

| Zobrazeno 2144x | MTBO ČP + MČR | Radek

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Radek |
změna startu 00 pro sobotu

Ahoj všem bajkerům,

po zvážení všech okolností jsme nuceni změnit čas 00 v sobotním závodu. Jde o to, že startovní pole pro ME se při 4 minutovém intervalu a počtu cca 45 závodníků značně natáhne. Když nalosujeme zcela náhodně průměrné eliťáky na konec startovního pole, tzn. že na trati budou cca 200 minut, tak by se mohlo stát, že budou potřebovat na posledních pár kontrol čelovku. To bylo řečeno sice s nadsázkou, ale bude určitě pro všechny lepší, aby byli z lesa kolem 17.hodiny a řádně se připravili na vyhlášení a po té následující áftrpárty.

Čas sobotního startu následně upravím v rozpisu.

Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru