MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Kalendář závodů ČP2015

Kalendář závodů ČP2015

aktualizace 22.1.2015

Došlo k posunu MČR Middle a MČR Long (TBM) na víkend 26.-27.9.

Vzhledem k tomu, že se jedná o prodloužený víkend (v pondělí 28.9. je státní svátek), je v jednání ještě doplnění pohárového víkendu o závod ve Free Orderu.

Kalendář závodů Českého poháru 2015 se z důvodu nedostatku pořadatelů rodil dlouho a obtížně. Výsledná termínovka 2015 obsahuje 17 individuálních závodů (včetně MČR ve sprintu, MČR v middlu a MČR v longu) a dva závody kolektivní (MČR štafet a MČR družstev).

Dobrou zprávou je, že se přece jen nakonec podařilo sehnat pořadatele MČR štafet a sestava mistrovských závodů pro rok 2015 je tedy kompletní. Uspořádání MČR štafet se chopili pořadatelé z Ghost Rubena racing team (XHK). Druhý závodní víkend ČP tak byl rozšířen (s využitím svátku v pátek 8.5.) na třídenní. Aby ovšem závodní program nebyl příliš extrémní, byl obětován Ultralong. V sezóně 2015 si tak v rámci ČP na Ultralongu a ani ve Free Orderu nezazávodíme.

Další drobnou zněnou oproti původně zvěřejněnému kalendáři je, že závody ČP v Maďarsku se budou odehrávat 1.-2.5.2015 (páteční státní svátek a sobota). Neděli tak můžete využít buď k účasti ve štafetovém závodě Maďarského poháru a fandění našim reprezentantům v závodech Světového poháru nebo k poklidnému návratu do ČR.

Přestože byly do ČP2015 zařazeny dva víkendy v blízkém zahraničí, závodů je méně než jsme byli v minulých letech zvyklí. MČR ve sprintu bude součástí MTBO 5days v Plzni, bude se ale bohužel muset konat v pátek (pracovní den).

Termín Pořadatel Druh závodu Místo
1.-2.5. HUN Long (Mass start) + Middle Várgeszte
8.-10.5. XHK MČR Štafety + Long + Middle Hradec Králové (Biřička)
23.-24.5. TSU Middle + Long Náměšť na Hané
3.-5.7. VPM MČR Sprint + Middle + Long Plzeň
8.-9.8. TZL Middle + Long Zlín
5.-6.9. VBA Middle + Long Lozorno
26.-27.9. TBM MČR Middle + MČR Long Zvůle
17.-18.10. OSN Middle + Sprint + MČR Družstva Nové Město n.M. (Vysočina aréna)

 

Další závody v ČR:

  • 2.-6.7.2015 MTBO 5days (VPM)
  • 16.-23.8.2015 MS/JMS MTBO 2015 (VLI) - při MS budou pořádány Open závody a MS bude předcházet tréninkový kemp (Paseky nad Jizerou)
  • 7.11.2015 MAUDI cup (Kostelec n.Č.l.)
| přečteno 6387x | MTBO ČP + MČR | Petr -Meloun- Lukavec

Komentáře článku

Napsat nový komentář
JaRyn |
VPM
VPM, já jen že kalendář řiká, že 4.-6.7. je so+ne+po, jnak supr, všecko je z Brna blíž jak loni :-)
Ondra |
Červen
Jaký byl důvod k tomu, že se všechno narodilo v květnu a v červnu nic?
Albert |
Jednoduchý. Na první dva červnové víkendy připadá ME, JME, MED a MS veteránů v Portugalsku. Na víkend 27.6.-28.6.2015 jsme hledali a nenašli pořadatele MČR štafet.  Takže právě v červnu je ten zrušený termín o kterém se píše v článku.
Jelen |
17.10.
17. října na Vysočině, to bude kosáááá! :)
Martin S. |
Štafet je škoda

Z mého pohledu je nejvíc škoda MČR štafet. Díky tomu bude i navenek MTBO vypadat divně - tenhle mistrovský závod se v roce 2015 nejel jen proto, že se nenašel pořadatel... Kdyby chtěl některý z pořadatelů pohárových závodů místo jednoho individuálního závodu pořádat štafety, přišlo by mi to lepší.

Že je pohárových víkendů méně než v minulých letech mi naopak nevadí, i 7 víkendů by mi přišlo ok. Čím míň závodů musím objezdit povinně (abych mohl jezdit kategorii, kterou chci), tím větší pak můžu mít chuť se účastnit i jiných (nepohárových) závodů, když se mi to termínově hodí. Aspoň u mě to tak funguje. Proti pohárovému víkendu v Maďarsku nějakých 150 km od hranic ČR asi nemá cenu tentokrát nic říkat, bez něj by byly na jaře jen dva pohárové víkendy a to je málo...

A koukám že i moje další oblíbená disciplína free order se tentokrát do kalendáře nedostala :-( asi si to budu muset vynahradit při dlouhých bodovacích závodech...

Jelca |
Free order je totiž na mnoho bikerů moc složitej :-) Lepší je 8 middlíků, kde je to vždycky na postupu jednou doleva a jednou doprava, hlavně že se vali...
Albert |
Díky XHK
Tímto veřejně děkuji XHK, že zvedlo hozenou rukavici a ujalo se pořádání MČR štafet.
Tuki |
Počet individuálních závodů
V článku se píše o 16 individuálních závodech, ať počítám, jak počítám, mně to vychází na 17. Naopak v kalendáři vpravo na stránce je poslední individuální závod označen jako 18.ČP, protože se v číslování někde někde ztratil 16.ČP :-)
ZuSka TSU |
Závody TSU

U závodů pořádaných Šumperkem je dvoje odlišné datum. V celém kalendáři je 23-24.5. a v této aktualizované tabulce je 30.-31.5.

Prosím o uvedení jen jednoho, a to správného data...

Dík

Meloun |
Díky za upozornění, opraveno. Ještě lze očekávat možný posun MČR TBM o týden vzad. Zatím v jednání.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot