MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Jedeme na jih

Poslední prázdninový víkend je v MTBO kalendáři vyhrazen jedinému letošnímu zahraničnímu výletu za závodem ČP. Ani z východu republiky to není úplně blízko, a tak do maďarského městečka Pákozd tak cestují především ti, kteří honí pohárové body, ale najdou se i tací, kteří si závodem zpestří nějaké delší putování v závěru prázdnin.

Sobotní middle i nedělní long budou ve zvlněném prostoru severozápadně od jezera Velencei-tó. S očekávanými srážkami bude povrch cest nejspíše kluzký, lze očekávat kamennou, jílovitou, případně travnatou podložku. Na některých místech bude travnatá podložka nejspíš pěkně vysoká, pořadatelé na podrost speciálně upozorňují v pokynech. Tamtéž je k dočtení další řada důležitých informací, proto pokyny doporučujeme studovat důkladně. Za zmínku určitě stojí například některé ne zcela běžně používané značky a zákaz jízdy smykem. Při závodě bude možné použít bezdotykové ražení, krabičky budou nastaveny na krátký dosah (30-40 cm). Kompletní pokyny (i startovky) jsou v ORISu.

Seznam přihlášených je docela stručný, neúčast mnoha soupeřů tak dává zúčastněným zajímavou šanci na slušné bodové zisky. Při cestě doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství, a to nejen kvůli naší pověstné D1. Poslední prázdninový víkend bývá dopravní situace často složitější. Jestli jste doma zapomněli nakoupit a spoléháte na slovenské supermarkety po cestě, měli byste vědět, že na Slovensku je v pátek státní svátek a maloobchody jsou komplet zavřené. Přímo na místě ale bude možno se zásobit v místních obchodech nebo v kempu. Tak dobrou cestu!

| Zobrazeno 2129x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru