MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Jan Kopka vyhrál nejtěžší závod na světě!

Jéňa Kopka dorazil do cíle dlouhé trasy (1100mil) závodu Iditarod Trail Invitational na Aljašce - zlatokopeckého městečka Nome. Zachytila ho webová kamera dojezdové dráhy známeho závodu psích spřežení a dokonce už se i sám ozval. Posledních 22 mil jel s jednou klikou. Jéňo, gratulujeme!!!

Zpráva z oficiálních stránek závodu

Březen 19, 2007 6:04 PM

Právě jsme se dívali na webkameru v Nome a viděli jsme bikera na dojezdové dráze Iditarodu. Je téměř jisté, že je to zrovna Honza!

Honza volal a potvrdil, že dorazil do Nome a vyhrál tak 1100 mil dlouhou trať Iditarod Trail Invitational. Do Nome přijel v 16:45 místního času. Gratuluji ke skvělému výkonu! Jéňa si přál, abych napsal, že myslel na japonce Masaru a jeho statečnost. Nebyl prý sice nejrychlejší, ale byl to nejsilnější účastník, protože se svým skromným vybavením dojel tak daleko (pozn. viz oficiální stránky). Honza dle svých slov v těžkých chvílích myslel právě na japonce a jeho síla mu pomohla dojet do Nome. Jéňa měl na přemýšlení dost času, když absolvoval poslední úsek ze Safety do Nome pouze s jedním pedálem (22 mil). Obrovské úsilí na konci závodu na 1100 mil....

Znovu gratuluji a nemůžu se dočkat, až si spolu dáme pivo!!!!. Věřím, že se brzy ozve i Jose (pozn. jediný závodník, který ještě pokračuje do Nome). Dám vědět.

Další odkazy

www.jankopka.cz - osobní stránky extrémního bikera
www.alaskaultrasport.com - domácí web aljašského závodu
www.ivelo.cz/Iditarod-Trail-Invitational-2007 - on-line zpravodajství od Jéni v češtině (historie závodu, mapa)

| přečteno 5361x | MTBO ostatní | Alda Linhart
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot