MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Fotky z MČR štafet na Hamru na Jezeře

| přečteno 2910x | MTBO ČP + MČR | Honza -mAk- Svoboda

Komentáře článku

Napsat nový komentář
KLádin |
pár poznámek k nedělnímu závodu
nevím kam jinam bych toto napsal, tak to píšu sem.
Aby bylo jasno, závody se mi vesměs líbily a nechci je nějak kritizovat, přesto bych tu rád upozornil na dva nešvary, kterých jsem si při nedělním závodu všimnul. Můžete to brát jako takový apel na budoucí pořadatele, aby se jim mohli propříště vyhnout.

1. v prvním kole jsem musel startovat jednu krabičku. Podle všeho byla jedinná a normálně bych to přešel bez povšimnutí, ale vzhledem k tomu, že se to samé u stejného pořadatele stalo i v zimě na LOBech, shodou okolností také při mčr štafet a longu, a vzhledem k jejich pro mne šokující (pokud byla myšlena vážně) odpovědi na otázku jak je to možné: no že "to pořadatele zdržuje při roznosu kontrol"
Apeluji tedy na pořadatele, aby to nepodceňovali a krabičky před závodem nastartovali, může to dost zásadně ovlivnit regulérnost závodu, zvláště třeba při sprintu.

2. bylo by vhodné nasadit při Hromadných startech nezávislou cílovou časomíru. Pro výpočet pohárových bodů je třeba znát přesné cílové časy. Někdo po dojezdu orazí cílovku hned, někdo až za chvíli, což vede k nepřesnému výpočtu bodů. Zde to byly rozdíly max pár sekund, ale například loni v Maďarsku to byly i minuty. Je to asi námět pro Soutěžní komisi, aby se tím zabývala a vydala nějaké doporučení, jak v takových případech postupovat.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot