MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Finále světového poháru v Portugalsku

Finále světového poháru v Portugalsku Český pohár 2013 už své vítěze zná, světový pohár MTBO je pozná nejpozději v sobotu 12. října, kdy se v Portugalském městě Casoto pojede poslední individuální závod letošního ročníku – klasická trať. V sobotu jí bude přecházet poslední middle a celý program světového poháru ukončí v neděli závod smíšených štafet. Český tým odlétá do Portugalska ve středu večer z letiště Václava Havla v Praze.

Složení reprezentace je velmi podobné tomu na MS. Ženský tým bude ovšem pouze tříčlenný a Martinu Tichovskou s Renatou Paulíčkovou v něm doplní juniorka Katka Nováková. Katka měla v posledních závodech českého poháru výborné výsledky a dařilo se jí také na JMS v Estonsku. Teď jí čeká premiéra na světové scéně mezi dospělými.

I v mužském týmu bude jeden junior, ale zároveň úřadující mistr světa na longu mezi dospělými – Kryštof Bogar. Spolu s ním jsou v reprezntaci  jeho spolubojovníci ze zlaté štafety Honza Svoboda a Fratišek Bogar. A dále Vojta Stránský, Jirka Hradil a Marek Pospíšek.

Aktuální pořadí světového poháru vedou Tõnis Erm (EST) a Cecilia Thomasson (SWE). Nejlepší z našich jsou Jirka Hradil (6) a Martina Tichovská (11). Jenže ve hře je ještě 120 bodů a protože se počítá pouze 5 nejlepších výsledků, bude se pořadí ještě hodně měnit. Prvního a pátého muže, dělí v žebříčku pouhých 25 bodů.

Tõnis tedy rozhodně ještě slavit nemůže a bez šance na celkové dobré umístění nejsou ani naši. V první 15 je hned 5 mužů a dvě ženy. Kryštofovi navíc na 15. místo stačily pouhé tři závody a tak se teoreticky může posunout až na medailové pozice, dokonce i vyhrát. Víkendové finále Českého poháru naznačilo, že formu má i na konci sezony dobrou a samozřejmě, že nejen on. Ale soupeři určitě nepojednou do Portugalska na výlet. Finové odjeli z MS bez mužského zlata a určitě si to budou chtít vynahradit. Jak to nakonec dopadne to můžete sledovat online na stránkách závodů.

Jak už bylo řečeno, program uzavírají  v neděli štafety. V těch už je o celkovém vítězi rozhodnuto, protože Finové vedou světový pohár se ziskem 97 bodů ze 100 možných. Druhé Rusko má o nepřekonatelných 26 bodů méně (první tým bere 20). Rusové navíc nemají druhé místo ani zdaleka jisté. A to proto, že na třetím místě na ně ztrácí Český tým pouhé 4 body. O stříbro to tedy bude ještě boj, do kterého mohou teoreticky zasáhnout i čtvrtí Švýcaři. Ti už ale mají docela velkou ztrátu.

Krom světového poháru se v Portugalsku koná také letošní veteránské MS, tam ale nikdo od nás patrně startovat nebude, je to přece jen dost daleko.

| Zobrazeno 2213x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru