MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Evropský pohár juniorů a dorostu

V Řitce se od pátka do pondělí (4.-7.5.2012) souběžně se Světovým pohárem dospělých konal i Evropský pohár juniorů a dorostu. Evropský pohár je pro dorostence nejvyšší soutěží a vrcholem sezóny, pro juniory pak v podstatě jedinou možností srovnat síly se světovou špičkou před JMS.

Po loňském výrazném omlazení týmu to pro všechny členy dorosteneckého výběru byla premiéra na mezinárodních závodech a přestože všichni současní členové juniorského i dorosteneckého výběru patří momentálně ve svých kategoriích mezi ty mladší, výsledkově se rozhodně neztratili.

Long

Stejně jako Světový pohár, zahájil i ten Evropský úvodní závod v longu v Kytíně. Slunečné počasí bylo po všechny dny zjevně objednáno pouze pro dopolední závody Světového poháru, junioři a dorostenci tak každý den pravidelně startovali za deště.

Mužskou část týmu na longu pronásledovaly technické problémy (nejlépe zajel v M20 4.Tomáš Staněk, který se o do té doby bezkonkurenční vedení připravil chybou na 15.kontrole) a hájení českých barev tak zůstalo na dorostenkách a juniorkách. V dorostenkách se o bronz podělily Veronika Kubínová s Eliškou Přibylovou (W17-1.Maglalena Ozga POL, 2.Lou Denaix FRA, 3.Veronika Kubínová CZE a 3. Eliška Přibylová CZE). V juniorkách získala stříbro Eva Haltofová, bronz Kateřina Nováková (W20-1.Barbara Sanocka POL, 2.Eva Haltofová CZE, 3.Kateřina Nováková CZE).

Middle

Medailově nejúspěšnějším závodem byl pro český tým nedělní middle v Řitce. V juniorech to dlouho vypadalo na kompletně českou bednu. Nakonec se však mezi naše reprezentanty vklínil Cedric Beill z Francie (M20-1.Kryštof Bogar CZE, 2.Cedric Beill FRA, 3.Tomáš Staněk CZE) a připravil o medaili Vojtěcha Ludvíka. V juniorkách si tentokrát po sobotní bramboře pro medaili dojela i třetí z našich juniorek Anežka Pařízková – bronzová (W20-1.Barbara Sanocka POL, 2.Nicole Hueber FRA, 3.Anežka Pařízková CZE). Poslední medaili doplnila v  dorostenkách 2.Eliška Přibylová (W17-1. Lou Denaix FRA, 2.Eliška Přibylová CZE, 3.Maglalena Ozga POL).

Sprint

Evropský pohár končil pondělním sprintem rovněž v Řitce (poněkud nezvykle na mapě 1:15 000). Kryštof Bogar byl nominován do smíšené štafety SP s ještě nedávnými členy juniorského týmu Marií Březinovou a Vojtěchem Stránským, takže boje o Evropské medaile zůstali na zbytku týmu. V dorostenkách si pro svou druhou bednu dojela Veronika Kubínová (W17-1.Maglalena Ozga POL, 2.Veronika Kubínová CZE, 3.Lou Denaix FRA) a v juniorech ji doplnil rovněž svou druhou a rovněž stříbrnou medailí Tomáš Staněk (M20-1.Cedric Beill FRA, 2.Tomáš Staněk CZE, 3. Taaniel Tooming EST).

Evropského poháru se zúčastnili závodníci 14ti zemí a konkurence tak byla poměrně značná, proto s výslednou sbírkou devíti medailových umístění můžeme být spokojeni.

Po organizační stránce bylo bohužel patrné, že pořadatelé všechny své síly investovali do Světového poháru. Způsob, jakým byl uspořádán Evropský pohár, tak zaostal za standardem z předchozích let (Polsko 2010, Rusko 2011) a byl bohužel pojat pouze jako běžné závody Českého poháru (i přesto, že mezinárodní účast byla na letošním Evropském poháru poměrně vysoká). To je rozhodně škoda a mezi mladými závodníky to našemu sportu moc dobrou propagaci nedělá.

| Zobrazeno 2773x | Reprezentace | Petr -Meloun- Lukavec
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru