MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár - Vidnava

O víkendu 28.-29.5. pořádal oddíl LKT 80 Šumperk ve Vidnavě 7. a 8. závod Českého poháru MTBO 2011. V sobotu se jel middle, v neděli pak long.

Zázemí závodů bylo na fotbalovém stadionu ve Vidnavě a kromě sobotního deštivého počasí bylo o závodníky postaráno bezvadně. Právě páteční a sobotní déšť udělaly hlavně ze sobotního middlu místy bahenní lázně, v neděli už les vyschnul a zůstaly jen velké louže na cestách.

V sobotním middlu, který se vyznačoval hlavně v elitních kategoriích několika běžeckými postupy, vyhrál v mužské elitě Honza Svoboda (SK SNS Smržovka) před Markem Pospíškem (KOS TJ Tesla Brno) a Radkem Lacigou (USK Praha). V dámské elitě pak Martina Tichovská (USK Praha) před Bárou Chudíkovou (OK Jihlava) a Natálií Tyszovou (KOB Děčín). Nedělní long měl v elitních kategoriích připravenu výměnu map a nabídl několik postupů přes celou mapu, kde si závodníci mohli vybrat z mnoha variant postupů. V mužích vyhrál premiérově Vojta Stránský (SKOB TJ Sokol Kralupy n./Vlt.) před Radkem Lacigou a Martinem Ševčíkem (KOS TJ Tesla Brno) a v ženách opět Martina Tichovská před Bárou Chudíkovou a Markétou Kuchařovou (MTBO ČZU Praha). Kompletní výsledky najdete na webu závodů.

Závody přilákaly po oba dny necelých 300 účastníků, což na moravské závody není vůbec špatná účast. Hned tento víkend nás čekají další závody ČP MTBO, tentokráte pořádá KOB Děčín závody v Maxičkách u Děčína.

| přečteno 4213x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot